Vedení města Lovosice zvažuje vydávání zpravodaje, který by chodil občanům přímo do schránek. Nutí ho k tomu zkušenosti, které v poslední době získalo v souvislosti s projektem Zklidnění dopravy a zvýšení bezpečnosti chodců ve městě Lovosice. Především podnikatelé se rozčilovali, že informovanost o krocích, které se jich při realizaci projektu dotknou, byla ze strany města mizerná. No, každopádně má v tomto směru lovosická radnice velké rezervy.

„Problémy s informovaností občanů nás donutili podívat se do jiných měst,“ konstatuje starosta Lovosic Jan Kulhánek. Ale ani v jiných městech, vydávajících svůj zpravodaj, nejde o žádnou lacinou záležitost. Což je jistě argument. Přesto je v nich dnes běžné dostávat informace tohoto typu až do schránek. Města s náklady samozřejmě počítají ve svých rozpočtech.

Vyplatí se to – příkladem mohou být Litoměřice, kde Radniční zpravodaj funguje už téměř tři roky. U Lovosických zatím můžeme hovořit spíše o přání. Pokud ale tento projekt zrealizují, určitě se jim to v dobrém vrátí. Lidé to ocení. Jestli tomu bude jinak, ať mě praští bagrem…