Uplynuly dva roky a přiblížila se naše Expedice Londýn 2015. Tentokrát jsme se vypravili na cestu v rekordním počtu 40 účastníků. Už cesta autobusem se nesla v duchu radostného očekávání, které nám vydrželo po celou dobu. Nejhorší zkoušku přesun metrem s kufry jsme zvládli na jedničku a po ubytování v hostelu jsme vyrazili rovnou na Greenwich prozkoumat nultý poledník.

Během dalších dnů jsme navštívili všechny památky, jako Big Ben a Westminster, Buckingham Palace, Tower a Tower Bridge, British a Natural History muzeum a další známá místa. Objevili jsme místa spojená s Harry Potterem a vydali se po stopách Sherlocka Holmese. Protože jsme odvážní, tak jsme zvládli i návštěvu londýnského podzemí v London Bridge Experience, kde nás živí herci nejen seznámili s některými příběhy z londýnského podsvětí, ale vstoupili jsme i do světa pověstí a hororů. A strašidelné to tedy bylo pořádně!

Ale nebyl by to správný pobyt bez odpočinku, takže jsme prošli i parky, nakrmili asi sto veverek, hus, kachen a holubů, vyfotili se s policisty (a se všemi i vším, co nás zaujalo), hodili mince do kašny přání a vyřádili se na hřišti pro velké. Dokázali jsme si sami poradit v obchodech, koupit si oběd, popovídat si s přívětivým místním obyvatelstvem, ptát se na cestu i na radu, číst si instrukce v angličtině a prostě… domluvit se.

Týden utekl jako voda, vůbec se nám nechtělo domů. Na závěr ještě Lady London 2015 Lucka Kopejtková a Gentleman London 2015 Radim Krumbholc dostali cenu za největší počet bodů nastřádaných za soutěže a pomoc v rámci pobytu a jelo se zase do Čech. Expedice byla prostě skvělá!

Za všechny účastníky Mgr. J. Maksoudová a Mgr. P. Kaprová