Mezi státní svátky bude zřejmě zařazen „vymodlený“ den dokončení, případně uvedení do provozu dálnice D8 přes České středohoří. Této nadsázce začínám věřit více a více.

Oddalování, průtahy, problémy a komplikace jsou už skutečně unavující. Unavující pro čtenáře a zdrcující pro obyvatele Lovosic, Vchynic, Velemína, Bílinky a dalších obcí, kterými denně tečou proudy tisíců kamionů a osobních aut na objízdných trasách. Kdo za průtahy může? Kdosi, kdo dálnici vyprojektoval mimořádně citlivým a chráněným Středohořím?

Politici, kteří tuto verzi kdysi odsouhlasili? Úředníci, kteří postupují špatně? Stavebníci, kteří podávají formálně nedokonalé žádosti úředníkům? České zákony, které umožňují rozhodující vstup ekologických sdružení do stavebních řízení? Nebo snad samotná ekologická sdružení? Názor si jistě udělá každý sám.

Jen nechápu, jak mohou Děti Země, které se na svém webu „chvástají“ větami o ochraně zdraví člověka a jeho životního prostředí, tak bezohledně a mlčky přihlížet tomu, jak je ničeno zdraví obyvatel uvedených obcí a jak jsou ve Středohoří kvůli nedokončené dálnici zadržovány kouřící kamiony na trase Lovosice–Ústí nad Labem i hodinu a půl namísto dvaceti minut, za které by trasu urazily po dálnici. Zvláštní ochrana…