Přihlášení členové Deník Klubu čtou vše bez omezení.
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION
Zavřít mapu

Michal Šandor

Sportovní redaktor

Deník / Šandor Michal


Když se nás na základní škole ptala třídní učitelka, čím chceme jednou být, měl jsem jasno. Sportovní redaktor byla pro mě jasná volba. Už jako dítě jsem sledoval různé sportovní přenosy a pořady v televizi nebo v rádiu. Začal jsem olympiádou v Naganu a od té doby se pro mě sport stal drogou.

Deník / Šandor Michal


Čím víc jsem sledoval pány Zárubu, Bosáka, Čapka a svého času i Tittelbacha, Poulíčka nebo Nikodýma, tím víc jsem byl přesvědčen o tom, že chci dělat profesi sporťáka. Svůj sen jsem si začal plnit v roce 2008, kdy mě náš tělocvikář nechal psát články z mezitřídních a meziškolních turnajů ve futsalu a florbalu pro školní web. Poté se mé příspěvky přesunuly do Městských novin a následně byla dohodnuta externí spolupráce s Českolipským deníkem.

Deník / Šandor Michal


Jako českolipský rodák jsem chodíval na zápasy místních klubů. Kromě fotbalu (Arsenal a Lokomotiva Česká Lípa) a hokeje (nyní už neexistující HC Predators Česká Lípa) jsem čtenářům referoval také o futsalu (FC Démoni Česká Lípa) a florbalu (FBC Česká Lípa). U fotbalistů, florbalistů a futsalistů jsem působil zároveň jako hlasatel.

Deník / Šandor Michal


V době vysokoškolských studií jsem byl i redaktorem webových stránek prvoligového fotbalového klubu Slovan Liberec. K tomu jsem rovněž externě spolupracoval s Týdeníkem 5plus2 a deníkem Sport.

Deník / Šandor Michal


Mojí největší doménou byly a jsou živě komentované přenosy pro web onlajny.com. Mimo výše zmíněných sportů patří do mého portfolia ještě tenis a především formule 1. Při psaní reportáží nebo pozápasových ohlasů má člověk mnohem více času přemýšlet o stavbě vět, ovšem během živého přenosu tomu tak není. Právě to mě na sportovní žurnalistice fascinuje. Být rychlý, pohotový, předat v krátkém čase čtenářům správné a zajímavé informace.

Deník / Šandor MichalDeník / Šandor Michal


V srpnu 2019 jsem nastoupil coby sporťák do Libereckého deníku, kde mám ve své gesci především nejvyšší soutěže v celém kraji. Cením si hlavně možnosti psát o Bílých Tygrech a Slovanu, protože na jejich zápasy jsem jezdil už jako malý kluk.

< Předchozí
1 z 7
Další >

Nejnovější články redaktora:


Napište zprávu redaktorovi:

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas se Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

Seznamte se s šéfredaktory Deníků severních Čech:

Prozkoumejte jiný region ČR: