VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ROUDNICE NAD LABEM

Roudnice nad Labem je město ležící na levém břehu řeky Labe v okrese Litoměřice. Jeho místní částí jsou Podlusky. Město leží nedaleko hory Říp. Historie města Roudnice nad Labem je velmi bohatá, jsou doloženy prehistorické stopy osídlení u brodu přes řeku Labe. Jedná se o jedno z nejstarších českých měst, původní název Rúdník či Rúdnica odvozen od vyvěrajícího rudného pramene. První písemné zprávy o Roudnici nad Labem pocházejí z poměrně pozdní doby, z let 1167 a 1176, městská práva získalo již ve 12. století. Mohutný zámek je dominantou Roudnice. Na místě skalnatého ostrohu nad řekou se však kdysi tyčil velkolepý hrad. Byl asi 40 metrů dlouhý a 15 metrů vysoký, jeho zdi byly silné 2 metry a byly zpevněny na severní straně a na nárožích věžicemi. Zdroj: www.roudnicenl.cz

Proleťte se nad Řípem vrtulníkem

Rovné - Chcete se proletět vrtulníkem? Máte možnost na Řípské pouti. Odlétá se zpod úpatí Řípu.

AKTUALIZOVÁNO

V obci si vyřizovali účty, dva cizinci to odnesli zraněním

Bechlín - Ke dvěma potyčkám došlo v obci v sobotu odpoledne a večer pravděpodobně mezi obyvateli místní ubytovny. Po incidentech zůstali dva cizinci se středně těžkými zraněními.

V Roudnici začíná rekonstrukce kanalizace

Roudnice n. L. – Severočeská vodárenská společnost (SVS) v týdnu od 9. dubna zahájí rekonstrukci vodovodu a kanalizace v Kratochvílově ulici.

Minipivovar z Ctiněvsi sbírá ceny za pšeničné pivo

Ctiněves - Třetí místo v kategorii pšeničných piv obsadil Podřipský rodinný minipivovar na Jarní ceně českých sládků 2018 ve zvíkovském pivovarském dvoře.

Hotovo. Opravený roudnický bazén se příští pátek otevírá

Roudnice n. L. - Konečná cena za proměnu plavecké haly je 74 milionů korun.  

Slyšící neslyšící vybíral na ulici peníze na charitativní účely

Roudnice n. L. - Muž vybíral peníze na základě neplatné listiny, kterou si vyrobil sám.

Světový den vody zpřístupní veřejnosti některá vodní díla

Roudnice n. L. - U příležitosti Světového dne vody (22. března) vyhlašuje na některých svých vodních dílech Povodí Labe Dny otevřených dveří pro veřejnost.

Studenti gymnázia si zkusili práci zastupitelů

Roudnice n. L. - Studenti si připravili několik bodů k jednání, které vedli starosta města s místostarostou.

Roudnice nabídne pozemky pro výstavbu rodinných domů na Štěpárně

Roudnice n. L. Zastupitelstvo města Roudnice nad Labem na svém posledním veřejném zasedání schválilo návrh na vyhlášení výběrového řízení na prodej stavebních pozemků v lokalitě Štěpárna. Zájemcům se tak otevírá možnost výstavby až deseti rodinných domů v historickém centru města.

Nová relaxační a klidová zóna vznikne u potoka Čepel

Roudnice n. L. - Město vypsalo výběrové řízení na stavební práce s cílem položit základy zcela nového prostoru pro odpočinek a volný čas.

"Czexit" by byl katastrofa, říká ekonom České národní banky

Roudnice nad Labem /ROZHOVOR/ - Petr Král pracuje v České národní bance jako náměstek ředitele měnové sekce.

Zapojte se do aktualizace roudnického strategického plánu města

Roudnice n. L. - Je něco, co městu Roudnice chybí? Máte návrh na zlepšení? Považujete některá témata za důležitější než jiná? Využijte možnosti a zapojte se do aktualizace.

OBRAZEM: Roudničtí fotbalisté uspořádali ples

Roudnice nad Labem - Roudnický fotbalový klub uspořádal o víkendu ples. Podívejte se na fotografie.

Sokol odhalí Tyršův reliéf v jeho roudnickém parku

Roudnice n. L. Dnes již málokdo ví, že 6. října 1935 byla ve městě nejen otevřena Kratochvílova rozhledna, ale zároveň odhalen pomník Miroslava Tyrše s reliéfním portrétem.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT