VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ROUDNICE NAD LABEM

Roudnice nad Labem je město ležící na levém břehu řeky Labe v okrese Litoměřice. Jeho místní částí jsou Podlusky. Město leží nedaleko hory Říp. Historie města Roudnice nad Labem je velmi bohatá, jsou doloženy prehistorické stopy osídlení u brodu přes řeku Labe. Jedná se o jedno z nejstarších českých měst, původní název Rúdník či Rúdnica odvozen od vyvěrajícího rudného pramene. První písemné zprávy o Roudnici nad Labem pocházejí z poměrně pozdní doby, z let 1167 a 1176, městská práva získalo již ve 12. století. Mohutný zámek je dominantou Roudnice. Na místě skalnatého ostrohu nad řekou se však kdysi tyčil velkolepý hrad. Byl asi 40 metrů dlouhý a 15 metrů vysoký, jeho zdi byly silné 2 metry a byly zpevněny na severní straně a na nárožích věžicemi. Zdroj: www.roudnicenl.cz

Opatrovník: Krajník peníze z nemocnice nevyvedl

Roudnice n. L. - Hmotně právní opatrovník Jan Mašek vyhověl opakované žádosti stávkového výboru Podřipské nemocnice s poliklinikou a v pondělí 17. září vystoupil před jejími zaměstnanci.

Obec Vrbice opravila střechu mateřské školy. Dotací pomohl i kraj

Vrbice - Obec Vrbice opravila a zateplila střechu mateřské školy. Tato oprava zamezila zatékání vody do budovy a navíc dojde i k úspoře energií za vytápění.

AKTUALIZOVÁNO

Poblíž Billy v Roudnici srazilo auto chodce, odnesl to zraněním

Roudnice nad Labem – Ve čtvrtek 20. září po 9. hodině dopoledne došlo poblíž kruhového objezdu v ulicích Špindlerova třída a Kratochvílova k nehodě. Osobní automobil srazil chodce. 

Vedení Roudnice kritizuje vysvědčení od ekonomů. Prý není férové

Roudnice n. L. - Radnice požaduje stažení žebříčku zIndex, ve kterém propadla.

Lacko: Jsem asi jediný jezdec, který jede celý šampionát jako úředně nemocný

Roudnice n. L. – Po fantastickém představení na domácí trati v Mostě čeká na úřadujícího šampiona Adama Lacka z roudnické Buggyry další podnik ME tahačů v Zolderu. V Belgii je pro truckery připravený okruh rychlý, nebezpečný, až záludný.

Informační centrum zvítězilo v celorepublikové soutěži

Roudnice n. L. - Nově otevřené roudnické Informační a dopravní centrum Podřipska zvítězilo v anketě Informační centrum roku 2018.

Tři body získala ve víkendovém soutěžním fotbalovém kole jen Roudnice

Ústecký kraj /ROZHOVOR/ - Pouze jediný zástupce Litoměřicka v I. A třídě dokázal o víkendu naplno bodovat. Roudnice zvítězila v České Kamenici 3:2.

Budyně neměla o bývalé kino zájem. Prodalo se tedy v aukci

Budyně n. O. - Ve výběrovém řízení s aukcí se prodal pozemek v Budyni, jehož součástí je stavba bývalého kina, na které navazuje hostinec.

FOTO: První slavnosti vína a burčáku s hudbou měli v Roudnici

Roudnice nad Labem - Vinobraní proběhlo v sobotu 8. září v zámeckém areálu.

Elektrárna otevře brány i pro návštěvníky z Podřipska

Horní Počáply, Roudnice n. L. - Komentované prohlídky, kreativní dílničky a zábava pro děti, ukázky techniky profesionálních elektrárenských hasičů, vystoupení hudebních skupin Klasickej postup a Baťa & Kalábův něžný beat, Oranžové kolo Nadace ČEZ a také informace o budoucnosti celé lokality po roce 2020, to vše čeká na návštěvníky Elektrárny Mělník v sobotu 8. září.

V roudnické Jungmannově ulici vznikne nový kruhový objezd

Roudnice n. L. - Na křižovatce Jungmannovy ulice a třídy T. G. Masaryka v Roudnici nad Labem již byla vyznačena příprava kruhového objezdu.

Roudnice vyměnila kamery. Nové jsou kvalitnější a modernější

Roudnice n. L. - V průběhu června a července se uskutečnil projekt Rekonstrukce kamerového systému města, který spolufinancuje Ústecký kraj.

Seniory inspirovaly voňavé lány levandule v Židovicích

Podřipsko /FOTO/ - Akademie třetího věku dnes zahájí výstavu obrazů malovaných na levandulové farmě v Židovicích.

FOTO: Milovníci historických vozidel se sešli na roudnickém Karlově náměstí

Roudnice nad Labem - V sobotu se opět po roce dorazily do Roudnice nad Labem desítky automobilových veteránů a motocyklů. Ani špatné počasí a déšť neodradili návštěvníky od návštěvy zajímavé akce.

Veslařský kanál v Račicích přivítal mistrovství dálkových plavců

Račice - Více než 250 plavců se poslední srpnový víkend sjelo do Račic, aby tam soupeřili na mistrovských tratích na pět a dvacet kilometrů, mezi smíšenými štafetami a na dalších tratích v rámci Českého poháru.

AKTUALIZOVÁNO

Milovníci historických vozidel se sejdou na roudnickém Karlově náměstí

Roudnice n. L. /PROGRAM/ - V sobotu 1. září se uskuteční již 16. ročník výstavy historických vozidel.

Zvýhodněné vstupenky na Roudnické vinobraní zakoupíte do konce srpna

Roudnice n. L. - Slavnosti vína a burčáku, to je Roudnické vinobraní, které letos proběhne v sobotu 8. září.

Rovné smetlo Libochovice, řádil Pištora

Rovné - Parádní start do nové sezony v I. B třídě za sebou mají fotbalisté Rovného. Před vlastními fanoušky smetli odpadlíka z vyšší soutěže, Libochovice, 8:0! Řádil především Libor Pištora, který nasázel hattrick.

Nové kontejnerové stání v Podluskách již slouží veřejnosti

Podlusky - V Židovické ulici v Podluskách proběhlo osazení polozapuštěných kontejnerových nádob na nové stanoviště pro sběr separovaného odpadu.

Obec oslaví 100. výročí vzniku ČSR a zisk stuhy

Mnetěš - Obec a Hokejový club Mnetěš Bulles pořádají v sobotu 25. srpna od 14 hodin na hřišti za rybníkem vzpomínkovou oslavu 100. výročí založení Československa

Buggyra se vydala do prostoru kryptoměn

Roudnice n. L. - Bitcoiny, oslava padesátin, stavba tahače. Trucková parta z Roudnice nad Labem nezahálí.

Do dvanácti dnů má být chodník v Židovicích hotový

Židovice - V obci Židovice se přes léto buduje poslední část chodníku. Zhotovitel má dílo, na které Židovičtí obdrželi dotaci čtyři miliony korun z Evropských fondů prostřednictvím MAS Podřipsko, dokončit do 31. srpna. 

V Libotenicích chtějí obnovit třešňový sad, pomůže dotace

Libotenice - Krajské zastupitelstvo obci schválilo poskytnutí dotace ve výši 118 tisíc korun obci Libotenice na realizaci projektu obnovy třešňového sadu.

Jak jsme žili v Československu: Do historie Libochovic

Litoměřicko - Každý pátek přinášíme v tištěném vydání Deníku fotky, na kterých se s vámi podíváme do minulosti, do československé minulosti. Další díl naleznete v novinách už v pátek 17. srpna.

Obchvat Roudnice by měl být hotový do tří let. Místní po něm volají už dlouho

Roudnice n. L. - Obchvat Roudnice už má všechna nutná povolení. Stavba začne příští rok. 

Škola z mobilních buněk zatím nebude. Nouzový plán je připraven na příští rok

Litoměřicko - Nedostatečnou kapacitu v roudnických základních škol dočasně vyřešil odchod většího počtu absolventů 9. tříd.

Olympionik Michael Maier si dojel v Dánsku pro 69. místo

Roudnice nad Labem - Jachtař Michael Maier patří mezi nejpilnější české olympioniky, absolvoval už pět olympiád. Po Londýnské v roce 2012 předal štafetu mladším a dnes působí jako trenér v olympijské třídě Finn.

Čistírna odpadních vod v Libochovicích projde rekonstrukcí

Libochovice - Po šestnácti letech provozu projde rekonstrukcí čistírna odpadních vod v Libochovicích.

Do pater radnice vyveze občany nový osobní výtah

Roudnice nad Labem – Město Roudnice pokračuje v modernizaci své radnice.

FOTO: Roudnickou nemocnici řešil krajský soud

Roudnice n. L. - Krajský soud, ale i nucený správce ze zaobírají tím, zda nemocnici poškodil její ředitel Tomáš Krajník.

Krytý bazén čeká pravidelná prázdninová odstávka

Roudnice n. L. - Krytý plavecký bazén čeká pravidelná odstávka, která započala 1. srpna a potrvá až do konce měsíce. Po tuto dobu bude bazén pro kurzy i veřejnost uzavřen.

Opatrovník Podřipské nemocnice zhodnotil aktuální situaci

Roudnice n. L. Zástupce kanceláře Administrace insolvencí CITY TOWER, vykonávající institut hmotně právního opatrovnictví v Podřipské nemocnici s poliklinikou, zhodnotil současnou situaci a dění v roudnické nemocnici.

U Roudnice blokuje dálnici převrácený kamion

Roudnice nad Labem - Kamion, který se převrátil krátce po sedmé hodině večer na dálnic D8 ve směru z Prahy na Ústí nad Labem, komplikuje dopravu před sjezdem na Roudnici. 

Ve Straškově je osmdesát parcel pro rodinné domy

Straškov-Vodochody - Obec by se mohla po Vědomicích stát dalším malým městečkem. V územním plánu má zhruba 80 parcel pro výstavbu rodinných domků.

Kandidaturu do senátu za topku si prezident aeroklubu Dvořák rozmyslel

Roudnice n. L. – Prezident roudnického aeroklubu, šéf letecké přehlídky Memorial Air Show a bývalý roudnický radní Vlastimil Dvořák do vysoké politiky nakonec nemíří.

Tsunami Cup v malé kopané v Beřkovicích se vydařil

Dolní Beřkovice - Tělocvičná jednota Sokol zorganizovala ve dnech 14. a 15. července ve sportovním areálu již 19. ročník Tsunami Cup v malé kopané.

FOTO: Lázeňský pohár tentokrát patřil Luhačovicím. Pořádající domácí byli třetí

Mšené–lázně – Vítězem 41. ročníku Lázeňského poháru ve Mšeném–lázních se stal výběr FK Luhačovice. Loni třetí tým Zlínského krajského přeboru porazil ve finále Lázně Bělohrad (KP Královéhradecký kraj) 2:0. Třetí příčku obsadil pořádající tým (II. třída Litoměřicka).

O výstavu k roudnickému Sokolu je zájem. Byla prodloužena

Roudnice n. L. - Výstava o 150letých dějinách Sokola v Roudnici, kterou je možné zhlédnout v Podřipském muzeu, bude prodloužena až do 30. září.

FOTO: Nehoda na dálnici D8 si vyžádala dva zraněné

Doksany - U Doksan na dálnici D8 kolem osmnácté hodiny narazil řidič osobního automobilu zezadu do autobusu.

Lázeňský pohár znovu rozehrají ve Mšeném. Už tento víkend

Mšené–lázně – O Lázeňský pohár se bude o víkendu bojovat ve Mšeném–lázních, kam se fotbalový turnaj dospělých, jehož první ročník se odehrál už v roce 1978, vrací po osmi letech.

Kulturní dům čeká rekonstrukce. Komise posuzuje nabídky

Roudnice n. L. - V květnu vyhlásilo město veřejnou zakázku na stavební práce zahrnující kompletní rekonstrukci Kulturního domu Říp.

Lacko si upevnil druhé místo. Premiérové body pro Janese

Roudnice n. L. – Úřadující mistr Evropy z roudnické Buggyry si dojel na Slovensku v sobotu pro třetí a v neděli pro druhou příčku.

V Mšeném se kvůli odchodu ředitelky školy zakývaly židle pod obecní radou

Mšené-lázně – Opozice chtěla kvůli sporu o ředitelku školy svrhnout vedení obce. Napětí trvá.

Do Libochovic se musí pasažéři motoráčku vydat po svých

Žabovřesky nad Ohří - Malá obec Žabovřesky nad Ohří je do 18. srpna dočasně konečnou stanicí na trase oblíbeného Podřipského motoráčku.

Hledá se nový ředitel do školky v Horních Beřkovicích

Horní Beřkovice - Mateřská škola v Horních Beřkovicích, spadajících do správního obvodu Roudnice nad Labem, hledá nového ředitele.

Mladí boxeři se po krátkém odpočinku vrátí mezi provazy

Mšené-lázně - Oddíl boxu při TJ Sokol Mšené-lázně patří mezi nejmladší kluby v litoměřickém okrese. Přesto v uplynulé sezoně jeho mladí borci absolvovali 45 soutěžních utkání a oddíl uspořádal historicky první oblastní kolo. 

U Černuce se srazila dodávka s vlakem, řidič přežil

Černuc - Krátce před sedmou hodinou se stala ve čtvrtek 12. července dopravní nehoda na nechráněném železničním přejezdu za obcí Černuc. 

Letošní ročník soutěže Odpadový Oskar zná své vítěze

Brozany nad Ohří - Sdružení Arnika letos počtvrté rozdalo Odpadové Oskary obcím Ústeckého kraje, které produkují nejméně směsných odpadů.

Turisté budou mít radost. O víkendu je parkování v Roudnici zdarma

Roudnice n. L. - Od 1. července platí úprava vyhlášky, která ruší sobotní placené parkování v centru Roudnice nad Labem.

Oprava kanalizace zkomplikuje dopravu ve dvou ulicích Libochovic

Libochovice – Severočeská vodárenská společnost provede rekonstrukci nevyhovujících úseků kanalizace v Libochovicích v ulici Táboritská a Chelčického o délce 115 metrů.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT