VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ROUDNICE NAD LABEM

Roudnice nad Labem je město ležící na levém břehu řeky Labe v okrese Litoměřice. Jeho místní částí jsou Podlusky. Město leží nedaleko hory Říp. Historie města Roudnice nad Labem je velmi bohatá, jsou doloženy prehistorické stopy osídlení u brodu přes řeku Labe. Jedná se o jedno z nejstarších českých měst, původní název Rúdník či Rúdnica odvozen od vyvěrajícího rudného pramene. První písemné zprávy o Roudnici nad Labem pocházejí z poměrně pozdní doby, z let 1167 a 1176, městská práva získalo již ve 12. století. Mohutný zámek je dominantou Roudnice. Na místě skalnatého ostrohu nad řekou se však kdysi tyčil velkolepý hrad. Byl asi 40 metrů dlouhý a 15 metrů vysoký, jeho zdi byly silné 2 metry a byly zpevněny na severní straně a na nárožích věžicemi. Zdroj: www.roudnicenl.cz

Roudnický zastupitel Jan Drahozal se vzdal funkce městského architekta

Roudnice n. L. - Jan Drahozal se v souvislosti se svým zvolením na post zastupitele za Akci R vzdal funkce roudnického městského architekta. Nechtěl městu radit a zároveň ho zastupovat.

U Rohatců sklízejí topinambury, zvláštní brambory původem z dalekého Mexika

Litoměřicko - Laik by se při pohledu na pole u Oleška na Podřipsku, na kterém tento týden pojížděl vyorávač, mohl domnívat, že zemědělec zapomněl na dobývání brambor. Zásobník kombajnu se však neplnil bramborami, ale hlízami podobné plodiny s názvem topinambur. 

Listopadové události oslaví Roudnice opravdu ve velkém

Roudnice n. L. - I letos si Roudnice připomene události roku 1939 a 1989, a to nejen 17. listopadu.

Přidejte se v sobotu k výsadbě aleje Svobody pod Řípem. Utvoří ji stovka lip

Mnetěš - V sobotu 17. listopadu od 11 hodin pod horou Říp poblíž Mnetěše proběhne výsadba stolipové aleje Svobody na závěr kampaně Stromy svobody 1918-2018 nadace Partnerství.

Řidič nesouhlasil s absurdní pokutou. Úřad ji zrušil, prý ale chtěl protislužbu

Roudnice nad Labem - Dodejte mi nové pneumatiky, já zařídím smáznutí pokuty za přestupek. To prý slíbil úředník roudnické radnice vedoucímu místního autoservisu.

První regionální projekty jsou ve finále. Žadatelům pomůže místní akční skupina

Podřipsko - MAS Podřipsko má připraveno pro schválené a do roku 2023 realizované projekty přes 81 milionů korun

Zemřela ředitelka roudnické galerie Alena Potůčková

Roudnice nad Labem - Ve věku 65 let zemřela v úterý 6. listopadu Alena Potůčková, ředitelka Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem.

Pod lípou v Židovicích odhalili pamětní kámen obětem války

Židovice - Obec Židovice je v regionu jedna z mála, kde byl v rámci vzpomínkových 100 let od ukončení první světové války odhalen nový památníček.

V Bylochově hořela stodola s dílnou. Uvnitř bylo auto a svářecí souprava

Bylochov - Hasiči bojovali s plameny téměř hodinu, než se je podařilo dostat pod kontrolu.

Žena s rakovinou se soudí s pojišťovnou o úhradu léčby. Zatím pomáhají dárci

Brozany nad Ohří /INFOGRAFIKA/ - Hanu Dvořákovou z Brozan drží při životě dárci. Posílají jí peníze na koupi drahého léku.

Vinaři na Podřipsku otevřou ve sváteční den své vinné sklepy

Podřipsko - Po vzoru akce, která proběhla v létě převážně ve vinařské oblasti litoměřické, připravuje spolek Říp se sídlem v Roudnici nad Labem na 17. listopadu putování Otevřené vinné sklepy na Podřipsku.

Roudnické kino zve na film a besedu s režisérem Daliborem Stachem

Roudnice n. L. - Příběh o deseti lidech, kteří překročili hranici smrti a vrátili se zpět, promítne dnes, ve středu 7. listopadu, od 19 hodin roudnické kino Sokol.

Přesun po roudnické nemocnici umožňují nové transportní vozíky

Roudnice n. L. - Podřipská nemocnice nabízí nyní díky dotaci Ústeckého kraje svým klientům nové transportní vozíky pro efektivní, bezpečný a především pohodlný přesun imobilních osob do ambulancí, rentgenových vyšetřoven a laboratoří.

Staršího muže zlákala vidina bohatství. Z trafiky ukradl losy za 70 tisíc

Roudnice n. L. - Až pět let vězení hrozí 59letému Roudničanovi, který odcizil losy za téměř 70 tisíc korun.

Roudnice oslavila výročí republiky a ocenila své starosty

Roudnice n. L. - K roudnickému říjnu již tradičně patří koncerty na oslavu založení Československa. V pátek 26. října si již sté výročí této události připomněli koncertem v kinosále roudnického zámku.

Derby ovládla Roudnice, Bohušovice schytaly bůra

Roudnice n. L. – Desáté kolo 1. A třídy svedlo v derby dohromady fotbalisty Roudnice a Křešic. Úspěšnější byl domácí celek, kterému se konečně vrátil kanonýr Lebduška a fanouškům se hned připomněl hattrickem.

V Roudnici vystavují staré bankovky. I ty z doby První republiky

Roudnice n. L. - Až do 11. ledna příštího roku si mohou návštěvníci Podřipského muzea prohlédnout expozici Každodennost před 100 lety, která přibližuje život obyvatel regionu především v období první republiky. 

Proti hokejistkám Roudnice nastoupil v duelu s Berounem muž!

Roudnice n. L. - Skandál! V zápase 1. hokejové ligy žen nastoupil za tým Berounských Lvic proti Roudnici nad Labem chlapec.

Mytický Říp se stane na 24 hodin nejvyšší horou Evropy, překoná Mont Blanc

Mnetěš - Oslavu 100 let od založení ČSR si lidé připomínají nejen sázením památných lip a odhalováním pomníků, ale též originálně, po svém.

Fotbalový šlágr mezi Roudnicí a Neštěmicemi rozhodly góly v závěru

Neštěmice /FOTO, ROZHOVOR/ - Roudničtí fotbalisté v bitvě o čelo I. A třídy nedali ani gól a v Neštěmicích prohráli 0:3.

Akce R míří do opozice. Kvůli jednání SPRNL s komunisty

Roudnice n. L. - Vítězné hnutí ve volbách do zastupitelstva Společně pro Roudnici nad Labem deklarovalo vůli jednat o pozicích v radě města pro Akci R, pokud ta bude souhlasit s velkou koalicí včetně KSČM.

Roudnice si posvítí na občany, kteří dělají nepořádek kolem kontejnerů

Roudnice n. L. - V září proběhlo dokončení polozapuštěných kontejnerů na nových stanovištích pro sběr separovaného odpadu v roudnických Mlýnské a Židovické ulici.

Roudnice dál kraluje ve fotbalové I. A třídě, přehrál Junior Děčín

Ústecký kraj - Famózní jízda Roudnice v I. A třídě pokračuje. Sedm zápasů, sedm výher a nováček dál čeká na prvního přemožitele. Tentokrát uspěl 3:2 na hřišti Junioru Děčín.

Společně pro Roudnici chystá velkou koalici, Urban končí

Roudnice n. L. - Své místo na roudnické radnici obhájilo hnutí Společně pro Roudnici, i když jen těsně. Získalo sedm mandátů.

Adam Lacko: Druhého místa si cením stejně jako titulu. Hodně jsem si vytrpěl

Jarama (Od zvláštního zpravodaje) – Obhájce titulu Adam Lacko se musel sklonit před králem trucků Jochenem Hahnem, který se stal popáté evropským šampionem a postaral se o zápis do dějin. Český pilot Buggyry však nebral nepovedenou obhajobu tragicky. Naopak. Po zdravotních trablech s operovaným břichem je pro něj třetí titul vicemistra v kariéře jako vítězství.

Farní sbor uvítá v Roudnici nového kazatele a připomene si výročí

Roudnice nad Labem - Farní sbor Českobratrské církve evangelické se chystá na slavnostní událost.

Lídrem kandidátky v Hrobcích je podmíněně odsouzený exstarosta

Hrobce – Zákonu by se nepříčilo, kdyby se Luboš Matek stal představitelem obce znovu.

Festival ptactva proběhne v Roudnici s přednáškou a vycházkou

Roudnice n. L. - Pouze v podřipské metropoli Roudnici a v Mostě se uskuteční akce v rámci Festivalu ptactva 2018 v Ústeckém kraji.

Na nový kruhový objezd si musí řidiči v Roudnici zvyknout. Už byl potřeba

Roudnice n. L. - Už devátý kruhový objezd vznikl v minulých dnech v Roudnici nad Labem. Řidiči ho kritizují, město ho obhajuje.

Relaxační a klidová zóna u Podlusk má za sebou první stavební etapu

Roudnice n. L. - Relaxační a klidová zóna v blízkosti potoka Čepel na pomezí Hracholusk a Podlusk má za sebou první stavební etapu. Tu v pátek 21. září převzalo vedení města. 

Roudnice dál vítězí, výhru slaví i Bohušovice, Křešice padly

Ústecký kraj - Fotbalisté Roudnice zůstávají v I. A třídě i nadále stoprocentní. V 5. kole si v přestřelce poradili s domácím Rumburkem 6:4.

Opatrovník: Krajník peníze z nemocnice nevyvedl

Roudnice n. L. - Hmotně právní opatrovník Jan Mašek vyhověl opakované žádosti stávkového výboru Podřipské nemocnice s poliklinikou a v pondělí 17. září vystoupil před jejími zaměstnanci.

Obec Vrbice opravila střechu mateřské školy. Dotací pomohl i kraj

Vrbice - Obec Vrbice opravila a zateplila střechu mateřské školy. Tato oprava zamezila zatékání vody do budovy a navíc dojde i k úspoře energií za vytápění.

AKTUALIZOVÁNO

Poblíž Billy v Roudnici srazilo auto chodce, odnesl to zraněním

Roudnice nad Labem – Ve čtvrtek 20. září po 9. hodině dopoledne došlo poblíž kruhového objezdu v ulicích Špindlerova třída a Kratochvílova k nehodě. Osobní automobil srazil chodce. 

Vedení Roudnice kritizuje vysvědčení od ekonomů. Prý není férové

Roudnice n. L. - Radnice požaduje stažení žebříčku zIndex, ve kterém propadla.

Lacko: Jsem asi jediný jezdec, který jede celý šampionát jako úředně nemocný

Roudnice n. L. – Po fantastickém představení na domácí trati v Mostě čeká na úřadujícího šampiona Adama Lacka z roudnické Buggyry další podnik ME tahačů v Zolderu. V Belgii je pro truckery připravený okruh rychlý, nebezpečný, až záludný.

Informační centrum zvítězilo v celorepublikové soutěži

Roudnice n. L. - Nově otevřené roudnické Informační a dopravní centrum Podřipska zvítězilo v anketě Informační centrum roku 2018.

Tři body získala ve víkendovém soutěžním fotbalovém kole jen Roudnice

Ústecký kraj /ROZHOVOR/ - Pouze jediný zástupce Litoměřicka v I. A třídě dokázal o víkendu naplno bodovat. Roudnice zvítězila v České Kamenici 3:2.

Budyně neměla o bývalé kino zájem. Prodalo se tedy v aukci

Budyně n. O. - Ve výběrovém řízení s aukcí se prodal pozemek v Budyni, jehož součástí je stavba bývalého kina, na které navazuje hostinec.

FOTO: První slavnosti vína a burčáku s hudbou měli v Roudnici

Roudnice nad Labem - Vinobraní proběhlo v sobotu 8. září v zámeckém areálu.

Elektrárna otevře brány i pro návštěvníky z Podřipska

Horní Počáply, Roudnice n. L. - Komentované prohlídky, kreativní dílničky a zábava pro děti, ukázky techniky profesionálních elektrárenských hasičů, vystoupení hudebních skupin Klasickej postup a Baťa & Kalábův něžný beat, Oranžové kolo Nadace ČEZ a také informace o budoucnosti celé lokality po roce 2020, to vše čeká na návštěvníky Elektrárny Mělník v sobotu 8. září.

V roudnické Jungmannově ulici vznikne nový kruhový objezd

Roudnice n. L. - Na křižovatce Jungmannovy ulice a třídy T. G. Masaryka v Roudnici nad Labem již byla vyznačena příprava kruhového objezdu.

Roudnice vyměnila kamery. Nové jsou kvalitnější a modernější

Roudnice n. L. - V průběhu června a července se uskutečnil projekt Rekonstrukce kamerového systému města, který spolufinancuje Ústecký kraj.

Seniory inspirovaly voňavé lány levandule v Židovicích

Podřipsko /FOTO/ - Akademie třetího věku dnes zahájí výstavu obrazů malovaných na levandulové farmě v Židovicích.

FOTO: Milovníci historických vozidel se sešli na roudnickém Karlově náměstí

Roudnice nad Labem - V sobotu se opět po roce dorazily do Roudnice nad Labem desítky automobilových veteránů a motocyklů. Ani špatné počasí a déšť neodradili návštěvníky od návštěvy zajímavé akce.

Veslařský kanál v Račicích přivítal mistrovství dálkových plavců

Račice - Více než 250 plavců se poslední srpnový víkend sjelo do Račic, aby tam soupeřili na mistrovských tratích na pět a dvacet kilometrů, mezi smíšenými štafetami a na dalších tratích v rámci Českého poháru.

AKTUALIZOVÁNO

Milovníci historických vozidel se sejdou na roudnickém Karlově náměstí

Roudnice n. L. /PROGRAM/ - V sobotu 1. září se uskuteční již 16. ročník výstavy historických vozidel.

Zvýhodněné vstupenky na Roudnické vinobraní zakoupíte do konce srpna

Roudnice n. L. - Slavnosti vína a burčáku, to je Roudnické vinobraní, které letos proběhne v sobotu 8. září.

Rovné smetlo Libochovice, řádil Pištora

Rovné - Parádní start do nové sezony v I. B třídě za sebou mají fotbalisté Rovného. Před vlastními fanoušky smetli odpadlíka z vyšší soutěže, Libochovice, 8:0! Řádil především Libor Pištora, který nasázel hattrick.

Nové kontejnerové stání v Podluskách již slouží veřejnosti

Podlusky - V Židovické ulici v Podluskách proběhlo osazení polozapuštěných kontejnerových nádob na nové stanoviště pro sběr separovaného odpadu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT