VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: LOVOSICE

Leží na levém břehu řeky Labe na severním konci Polabské nížiny a na jižním úpatí Českého středohoří. Nejbližší horou je Lovoš, který tvoří přirozenou dominantu v panoramatu města. Z vrcholku Lovoše lze přehlédnout celé město. Dalším významným vrchem v okolí je Radobýl, nacházející se na protějším břehu řeky u města Litoměřice. Ty jsou odtud vzdáleny asi 5 km směrem na východ na opačném břehu Labe, Ústí nad Labem se nachází asi 22 km směrem severním, Praha je odtud vzdálena asi 60 km směrem na jih. Celá zdejší oblast, zejména protější břeh Labe, je odedávna vinorodou oblastí, nacházejí se zde vinařské obce Žalhostice a Velké Žernoseky. Zdroj: www.meulovo.cz

Nález mrtvého těla v Lovosicích omezil vlaky mezi Ústím a Prahou

Ústecký kraj – Provoz železnice v úseku Lovosice – Prackovice nad Labem omezilo v neděli 15. července odpoledne neštěstí. Policie přijala oznámení, že u trati v Lovosicích leží mrtvé tělo.

Fontánu krášlí citáty známých osobností z Čech i zahraničí

Lovosice - Město Lovosice již několik týdnů krášlí fontána na náměstí. Nahradila dva betonové bloky, které byly nevhodné jak z estetického, tak bezpečnostního hlediska.

Jak jsme žili v Československu: Pojďte s námi na skok do Třebívlic

Litoměřicko - Každý pátek přinášíme v tištěném vydání Deníku fotky, na kterých se s vámi podíváme do minulosti, do československé minulosti. Další díl naleznete v novinách už v pátek 13. července.

Studie ukazuje, jak by se mohlo proměnit prostranství u Turka v Lovosicích

Lovosice - Město Lovosice připravuje projekt na revitalizaci prostor v ulici Osvoboditelů.

Oprava parkoviště přinese další nová stání ve Wolkerově ulici

Lovosice - Se začátkem prázdnin odstartovaly přípravy projektu na rekonstrukci a zkapacitnění parkoviště v lovosické Wolkerově ulici.

Nový zastupitel Lovosic složil slib. Stal se jím Vladimír John

Lovosice - Začátkem června se z Lovosic odstěhoval známý policista Tomáš Rotbauer, který byl ve volbách v roce 2014 zvolen zastupitelem za hnutí STAN.

Školní laboratoře v Lovosicích se dočkají rekonstrukce a nového vybavení

Lovosice - Zájem Ústeckého kraje a zaměstnavatelů o kvalifikované chemiky je podporován nejen žákovskými stipendii, ale také modernizací výukových prostor.

Stará lovosická radnice dostane nový kabát. Město plánuje opravy

Lovosice – Budova lovosické radnice oslavila v letošním roce 110 let od svého vybudování. Slavnostně byla do provozu uvedena 12. ledna 1908 avzhledem k věku je její oprava nutná.

FOTO: Šermíři, nožíři a řezbáři obsadili na jeden den zámecký park

Vrbičany - Zámecký park ve Vrbičanech žil ve čtvrtek 5. července čilým ruchem. Na jeden den se totiž vrátil do období husitů.

FOTO: Na Oparně je táborová sezona v plném proudu

Oparno - Špatný signál je jednou z výhod kempu Jordán v Oparně. Aspoň podle vedoucích desetidenního tábora, na kterém od minulého čtvrtka bez rodičů tráví čas děti z Žatecka, Lounska a Postoloprtska.

Viděli jste nehodu v Lovosicích? Policie shání informace, jak to bylo

Lovosice - Nákladní automobil se srazil s osobním na křižovatce. Svědectví by mohl podat řidič dalšího vozu.

„Na stanici nám zůstali jen dva hasiči,“ říká k velkým požárům David Ďuriš

Litoměřicko /ROZHOVOR/ - Řídící důstojník David Ďuriš popsal v rozhovoru pro Deník náročný zásah u požárů podél železniční trati.

FOTO: Požáry i nadále sužují kraj. Nejvíce Litoměřicko a Ústecko

Ústecký kraj - Opravdu mimořádně složitý prodloužený víkend prožívají hasiči na území celého Ústeckého kraje. Asi nejhorší situace je na Litoměřicku a Ústecku.

AKTUALIZOVÁNO

Hasiči ukončili zásah u trati a říkají: "Takový požár tu už dlouho nebyl"

Lovosicko - Hasiči po téměř 48 hodinách ukončili zásah na rozsáhlém požáru u trati z Lovosic do Ústí. Příčina ohnivého pekla se vyšetřuje.

AKTUALIZOVÁNO

Hoří! Plameny uzavřely silnici i železniční trať. Dým se vznáší nad kaňonem

Lovosicko /FOTOGALERIE/ – Hasiči vyhlásili zvláštní stupeň poplachu. Ten se vyhlašuje při ohrožení území většího než jeden kilometr, případně větší obydlené plochy či větší množství lidí. Podle krajského poplachového plánu se při zvláštním stupni předpokládá nasazení více než patnácti jednotek.

Dopravu na dálnici D8 ochromila vážná nehoda. Osobní auto se srazilo s karavanem

Litoměřicko /FOTO/ – Na dálnici D8 u exitu 48 na Lovosice se stala v úterý 3. července v poledne vážná dopravní nehoda. Na místo spěchal vrtulník letecké záchranné služby.

Pošta ve Velemíně jede dál. Dvě původní pobočky převzala obec jako partner

Velemín - Na Litoměřicku pokračuje převod původních provozoven České pošty na Pošty Partner.

Milovníci grilování mají nově k dispozici tři grilovací místa

Lovosice - Tři nová grilovací centra jsou pro občany města již k dispozici. Dvě z nich v lesoparku Osmička a jedno ve čtvrti Nové Klapý.

Putování za víny nabídne více vinařů, vína i zábavy

Lovosice – Milovníci vína zbystřete! Již tradiční vinařská akce Putování za víny Brány Čech je naplánována na sobotu 30. června.

Lukavečtí pořádají u Lovosic setkání Lukavců, už potřetí

Lukavec - Už podeváté se v sobotu 23. června sejdou zástupci obcí s názvem Lukavec. Letos přišlo pořadí na obec poblíž Lovosic, která setkání pořádá už potřetí.

OBRAZEM: Vzácný barokní oltář v Sutomi na Lovosicku se dočkal opravy

Lovosice - První etapa restaurování hlavního oltáře z kostela sv. Petra a Pavla v Sutomi na Lovosicku začala. Památka z let 1726 až 1729 je v havarijním stavu. 

Lovosické koupaliště v novém kabátě otevřelo své brány návštěvníkům

Lovosice - Rekonstruované koupaliště otevřelo v pátek 15. června své brány návštěvníkům. Letošní sezona nabídne nové zázemí jak pro personál, tak pro návštěvníky.

Lovochemie podporuje region. Vyhlásila druhé kolo grantu

Lovosice - Společnosti Lovochemie a Preol dlouhodobě podporují rozvoj regionu. Vyhlásily proto druhé kolo Grantu Lovochemie a Preol 2018.

V Malých Žernosekách najdete zásobníky s bezpečnostními vestami

Malé Žernoseky - Oblečení s reflexními prvky je k dispozici nočním chodcům a také cyklistům.

Na trati z Lovosic do Teplic bude výluka, vlaky nahradí autobusy

Lovosicko - Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) uzavře v úterý 12. června v době od 7.00 do 8.50 hodin traťovou kolej mezi stanicemi Radejčín a Úpořiny.

FOTO: Žáci ZUŠek předvedli v Lovosicích, co umí

Lovosice - Žáci a žačky lovosické základní umělecké školy s radostí ukazovali celý čtvrtek, co se v ní učí.

Lovosice na bronz zatím nedosáhly, rozhodne až středa a páté utkání

Lovosice – Napínavá série o bronz v extralize házenkářů graduje. Po čtyřech zápasech je stav nerozhodný 2:2 na utkání a o tom, kdo skončí mezi tuzemskou elitou třetí, rozhodne až poslední zápas číslo pět. Ten se bude hrát ve středu od 17 hodin v Zubří. Pak už musí být jasno.

„Skvělá morálka a chuť,“ chválí lovosické házenkáře trenér Berka

Lovosice – To byly nervy! Extraligoví házenkáři Lovosic v přímém souboji o bronz se Zubřím odehráli dva dramatické duely, po kterých je stav série hraný na tři vítězství vyrovnaný 1:1. Odhodlaní Lovci mohou o víkendu doma v hale Chemik rozhodnout.  

OBRAZEM: U Lovosic zkoumají archeologové pohřební vůz

Lovosice - Jubilejní dvacátý rituální hrob s pozůstatky čtyřkolového vozu našli archeologové u rozestavěné haly na části obrovského nekropole, které se táhne od průmyslové periferie Lovosic až k cukrovaru.

AKTUALIZOVÁNO

Cesta za zlatem končí. Lovosice čeká boj o bronz

Lovosice /FOTOGALERIE/ – Tři porážky v řadě a cesta lovosických házenkářů za extraligovým snem skončila. Na ní naopak pokračuje v roli prvního finalisty Karviná, která sobotní výhrou 38:33 dokončila v hale Chemik sérii 3:0 na zápasy. Lovce ze severu Čech tak čeká stejně jako loni boj o bronz.

Berka chce delší cestu za snem: „Motivace nám nechybí,“ ujistil

Lovosice - Lovosice prohrávají v semifinále házenkářské extraligy s Karvinou 0:2 na zápasy. Sérii chtějí doma o víkendu srovnat.

Obnova lovosické Osmičky je u konce. Má ještě více stromů

Lovosice - Po revitalizaci lesoparku bude následovat jeho další rozšíření.   

FOTO: Na Švestkové dráze to opět žilo, vyjela parní lokomotiva

Lovosice - Společnost AŽD Praha vlastnící trať Švestkové dráhy opět vypravila parní vlak. První letošní vyjel na Velikonoce a ani 1. května neopadl zájem svést se vlakem taženým parní lokomotivou.

OBRAZEM: Čarodějnice v Lovosicích nabídly i půtky rytířů

Lovosice - Tradiční pálení čarodějnic si v pondělí 30. dubna užívali i v Lovosicích v lesoparku Osmička. 

OBRAZEM: Kouzelné bytosti rejdily na hřišti v Třebenicích

Třebenice - Tradiční pálení čarodějnic se v posledním dubnovém dni konalo také na hřišti v Třebenicích.

FOTO: Nalepil se kolegovi s náklaďákem na zadek a špatně dopadl

Lovosice - V pondělí kolem půl desáté večer se srazily v Lovosicích na kruhovém objezdu u Besedy dva nákladní automobily.

FOTO: V hustém dešti bouraly u Sulejovic dva automobily

Sulejovice - Hustý déšť a nepozornost stály pravděpodobně za dopravní nehodou dvou osobních vozidel u obce Sulejovice na Lovosicku.

Lovosice jsou v semifinále, čeká je Karviná

Kopřivnice – Po extrémním úsilí prošli sítem 1. kola play off házenkářské extraligy. Lovosičtí po dvou domácích výhrách otočili nedělní bitvu číslo čtyři a radují se z postupu do semifinále. Tam na ně čeká Karviná.

Další víkendová nehoda komplikuje provoz na dálnici D8

Litoměřicko - Na hlavním tahu mezi Prahou a Ústím nad Labem došlo v neděli dopoledne k nehodě osobního a nákladního automobilu.

FOTO: Lovosický přívoz spustili na Labe, sezona začala

Lovosice – Přívoz Lovosice převezl první cestující v pátek 20. dubna. Na vodu byl spuštěn o den dříve.

FOTO: Hasiči v Lovosicích pomáhali na cestě parní krásce

Lovosice - Krajem se v pátek 20. dubna prohnala parní krasavice. Šlechtičnu budou moci lidé obdivovat třeba zítra na cestě na tradiční Řípskou pouť.

Jak jsme žili v Československu: Osvobození Lovosic

Litoměřicko - V pátek 20. dubna pokračuje pouze v tištěném Litoměřickém deníku dalším dílem seriál Jak jsme žili v Československu.

V Lovosicích sebrali pět tun odpadu. Čistili i Havraní ostrov

Lovosice - Do akce Ukliďme Česko se zapojil Městský úřad Lovosice, Základní škola Antonína Baráka a několik skupin dalších dobrovolníků včetně členů Českého rybářského svazu, kteří pomohli v sobotu 14. dubna odvézt nepořádek z Havraního ostrova. 

Město Lovosice převzalo péči o zeleň na okružních křižovatkách

Lovosice - Město se bude starat o zeleň na středových ostrůvcích kruhových objezdů u Preolu a u dálnice.

Cesta za házenkářským snem začíná. Lovci cítí první kořist!

Lovosice – Zkušenosti, nejlepší střelec soutěže Jiří Motl, výhoda prvních dvou i případného rozhodujícího zápasu číslo pět doma. Tři důvody, které vlévají do klubu HK FCC Město Lovosice před sobotním zahájením vyřazovacích bojů optimismus.

Holoubkov bude mít nové chodníky, komunikace a lampy

Lovosice - Jedna z největších investičních akcí v Lovosicích, která započala v březnu 2017, se po roce blíží ke konci.

V Lovosicích zahajují svoz biologického odpadu

Lovosice - Pravidelný svoz bioodpadu startuje v pátek 6. dubna. Vývozy budou pravidelně vždy v pátek jednou za 14 dní. Poslední  proběhne 30. listopadu.

FOTO: Všudybylka zahájila další sezonu provozu Švestkové dráhy

Ústecký kraj - Jízda parní lokomotivou zahájila sezonu na víkendové turistické lince T4, kterou provozuje společnost AŽD Praha.

Řidiči, pozor. V Lovosicích začne pravidelný úklid komunikací

Lovosice - Od dubna zahajují městské technické služby pravidelný úklid lovosických ulic.

V Lovosicích opraví zkratku mezi Lidlem a Novým Klapým

Lovosice - Silnice od Lidlu v Lovosicích až ke křižovatce na Sulejovice, která je ve velmi špatném stavu, se v dubnu dočká opravy. Dohodlo se na tom vedení města se zástupci Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT