VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: LITOMĚŘICE

Vzorní cyklisté opět dostávali odměny za správnou výbavu

Litoměřice - Děti, dospělí i celé rodiny jedoucí na kole po cyklostezce podél Labe obdrželi v pondělí odpoledne dárky za správnou cyklistickou výbavu.

Severozápad Čech se mění v tropy. Teploty se šplhají až k 38 stupňům

Ústecký kraj - 1. srpen byl v České republice nejteplejším dnem od začátku roku. Na několika měřicích stanicích vystoupaly maximální teploty nad 37 stupňů Celsia. Tropická vedra nepoleví ani v dalších dnech.

Červenec byl nadprůměrně teplý, v Ústeckém kraji vyhlásili smogovou situaci

Ústecký kraj - Letošní červenec byl v České republice sedmý nejteplejší od roku 1961, kdy začali meteorologové sledovat průměrné měsíční teploty. První prázdninový měsíc průměrná teplota dosáhla 19,7 stupně Celsia. Zatím nejteplejší červenec Češi zažili v roce 2006, kdy průměrná teplota činila 21,3 stupně. Vyplývá to z předběžných údajů, které zveřejnil Český hydrometeorologický ústav na svém webu. 

Kšeftování se Stalinem. Socha z Litoměřic se v aukci draží za milióny

Litoměřice - Někteří obyvatelé Litoměřic si možná ještě vzpomenou na Stalinovu sochu v Jiráskových sadech, tam kde dnes „na louce“ stojí rudoarmějec. Socha je nyní k mání – současný majitel ji nabízí k prodeji v internetové aukci eBay.

Co ukrývají zasypané štoly Richardu? Napoví průzkum

Litoměřice /ROZHOVOR/ – Amatérský historik Tomáš Rotbauer pátrá po tajemství podzemní továrny. 

Horko v kanceláři? Od 34 stupňů mají zaměstnanci nárok na minerální vodu zdarma

Ústecký kraj - Nárok na minerální vody zdarma mají lidé v kancelářích, pokud teplota na pracovišti přesahuje 34 stupňů. Pracovníci v těžkém průmyslu, jako jsou skláři, soustružníci, svářeči či lidé pracující venku, mají nárok od 26 stupňů.

Teplotní rekordy padaly. Na Milešovce naměřili téměř 34 stupňů

Litoměřicko - Poslední červencový den byl zatím nejteplejším za celý letošní rok. Středa 1. srpna má podle předpovědi meteorologů přinést ještě o něco vyšší teploty.

FOTO: Nový tanker je na vodě. Spuštění přihlížely desítky lidí

Litoměřicko – Je na vodě. Za přihlížení několika desítek lidí byl v úterý ve 13.30 hodin v loděnici v Lhotce nad Labem spuštěn na vodu nový obří tanker. Po všech přípravách nutných k samotnému úkonu sklouzla 110 metrů dlouhá, 13, 5 metru široká a 5,5 metru vysoká loď hladce na vodu. 

Ministryně Malé mi bylo líto, říká biskup litoměřické diecéze Jan Baxant

Severní Čechy – Stále častěji dochází k tomu, že vrcholoví politici podvádějí a opisují ve svých vysokoškolských pracích. Proč člověk podvádí? Zažíváme dobu posedlosti vysokoškolskými tituly?

Pětina Čechů neví, kdy vzniklo Československo. Pro mladé je historie zbytečnost

Severní Čechy - Zhruba pětina Čechů a Češek mezi 18 a 65 lety neví, kdy vzniklo Československo. U dalších významných událostí našich dějin je přitom statistika ještě horší. Občané netuší, co pro Českou historii znamenají roky 1938, 1948 nebo 1968. Vyplývá to z průzkumu agentury NMS Market Research.

Nejspokojenější lidé žijí na Zlínsku, vyplývá z průzkumu. Ústecký kraj propadá

Ústecký kraj, ČR /INFOGRAFIKA/ - Češi si pochvalují dostupnost a kvalitu škol, žehrají na pracovní podmínky v místě bydliště.

Na okraji Litoměřic se srazila tři osobní auta

Litoměřice – Tři osobní auta se srazila v sobotu po jedné hodině odpoledne na okraji Litoměřic v Českolipské ulici. Průjezd po silnici I/15 na Úštěk je omezený, následky nehody by měly být odstraněny po druhé hodině. Střet se obešel bez zranění.

Spuštění lodě na vodu uzavře dočasně cyklostezku ve Lhotce

Lhotka n. L. - K zajímavé akci dojde v úterý po poledni. Stezka však bude neprůjezdná už od neděle.

Humanitně vzdělaní v kraji zaměstnání mají, často ale v jiném oboru

Ústecký kraj - Vysněný obor nemusí být žádné terno. Specifických pracovních míst je málo, a tak se musí absolventi často obrátit jinam.

Důvěřivce na internetu dráždí falešné příběhy o Romech

Ústecký kraj - Cílem takzvaných hoaxů je vyvolat u lidí strach, nenávist či senzaci.

Povedený otec roky neplatil výživné na dceru. Posedí si ve vězení déle

Litoměřice - Muž dlužil alimenty za pět let. Rozhodnutí soudu ho zbaví svobody na dalších osm měsíců.

Ochrana před špatnou vodou? Opalovací krém nebo sprcha

Ústecký kraj - Tropická vedra přímo vyzývají obyvatele Ústeckého kraje k vodním radovánkám. Díky kontrolám krajské hygienické stanice (KHS) mají návštěvníci koupališť jasný přehled o tom, kde je voda ke koupání vhodná a kde nikoli. 

Hokejová esa se hrnou do druhé ligy. Kalla jde do Trutnova

Severní Čechy - Veterán Jaroslav Kalla se stěhuje z Litoměřic do Trutnova, nadějný gólman Jakub Soukup míří do Vrchlabí.

Muzea versus hledači "pokladů" s detektory. Někde je to boj

Ústecký kraj - Detektor kovů je dnes cenově dostupná záležitost a „hledání pokladů“ oblíbeným koníčkem. Pro někoho možná neškodným. Jiný pohled na něj však mají pracovníci muzeí a archeologové, pro něž jsou často amatérští hledači pokladů škodnou v revíru. 

Na srazu historických drezín v Zubrnicích bude i vozítko z filmu Páni kluci

Zubrnice /ARCHIVNÍ FOTO/ - Dvacítku vystavených strojů představí lidem průvodce. Akce proběhne po dvanácti letech.

Můžete se hlásit! Obce již shánějí komisaře pro říjnové komunální volby

Litoměřicko -  Přestože do podzimních komunálních voleb zbývají ještě více než dva měsíce, již nyní obce shánějí komisaře do okrskových komisí.

Zámek v Konojedech se dočká obnovy. Kraj uvolnil peníze

Konojedy - Peníze z neinvestičního dotačního programu uvolnil Ústecký kraj na obnovu zámecké budovy v Konojedech.

Vedra budou střední a severozápadní Čechy trápit až do soboty

Ústecký kraj - Tropické teploty čekají meteorologové v Praze, části středních Čech, Ústeckém kraji a na Českolipsku až do sobotního večera. V sobotu odpoledne vedra zasáhnou i jižní Moravu.

Palírny jásají: švestek bude letos dostatek

Litoměřice - Sadaři v kraji očekávají, že letos sklidí přes 850 tun švestek.

Nový Týdeník Litoměřicko: O houbách se znalcem i soutěži Miss s krásnou dívkou

Litoměřicko - Právě vyšlo nejnovější číslo Týdeníku Litoměřicko. Podívejte se, co tentokrát nabízí. 

Autobusová krize je dočasně zažehnána, BusLine ve čtvrtek vyjede

Ústecký kraj - Oddechnout si mohou cestující jezdící zelenými autobusy, které provozuje společnost BusLine. Ve čtvrtek, na kdy bylo avizované možné ukončení provozu, vyjedou.

Futsalisté Litoměřic posilují. Finále jim nestačí, berou jen mistrovský titul!

Litoměřice - Pan Gól i Záruba zůstávají, Šarközy a Jiráský přicházejí. „Máme nadstandardní tým, který by měl získat titul i Český pohár,“ říká manažer futsalistů Gardenline Lukáš Vobecký.

FOTO: Cyklověž v Litoměřicích už slouží kolařům. Široko daleko je unikátní

Litoměřice - Po pěti měsících od prvního kopnutí do země je od úterý v provozu moderní kolárna u dolního nádraží.

Ústecký kraj je precedens. České dráhy musí začít bojovat o zakázky

Ústecký kraj - Časy na železnici se mění. Soukromý dopravce RegioJet vyhrál první veřejnou soutěž na provoz regionálních vlaků. Stát a kraje platí Českým drahám za provoz rychlíků nebo osobních vlaků více než 13 miliard korun ročně. Ústecký tendr za 149 milionů ročně tedy představuje jen drobné. Přesto se jedná o průlom a zdvižený prst právě Českým drahám.

Severozápad Čech budou až do čtvrtka trápit vysoké teploty

Severní Čechy - Ústecký kraj, Českolipsko, Prahu a část středních Čech zasáhnou od úterý do čtvrtka teploty až 33 stupňů Celsia, varovali meteorologové. V těchto oblastech dál hrozí požáry. Vyplývá to z výstrahy, kterou v úterý zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Kouření u podniků v podloubí by mohlo znamenat problém. Není to tak docela venku

Litoměřice - Město chtělo zjednat jasno ohledně kouření na předzahrádkách. Nejasnosti ale panují dál u podniků v podloubí.

Revoluce na železnici. Soutěž o lokálky v Ústeckém kraji vyhrál RegioJet

Ústecký kraj - Soukromý železniční dopravce RegioJet vyhrál poptávkové řízení na provoz regionálních vlaků na šesti elektrifikovaných tratích v Ústeckém kraji. Vyplývá to z oznámení na úřední desce Ústeckého kraje, na které upozornila na facebooku Drážní společnost.

Sucho zvyšuje nebezpečí požárů. Meteorologové varují před vysokým rizikem

Ústecký kraj - Kvůli dlouhotrvajícímu suchu vzrostlo v České republice nebezpečí požárů. Vysoké riziko je ve středních Čechách, v Praze a v Ústeckém kraji a na Českolipsku.

Rekonstrukce omezí pohyb v litoměřické nemocnici

Litoměřice - V tomto týdnu bude zahájena další část výměny podlahových povrchů v chodbách litoměřické nemocnice, zejména v prostoru „u kříže“.

Litoměřický basketbalový kouč Šotnar nasbíral další zkušenosti

Litoměřice - Dostal se mezi elitu. Kouč litoměřického Slavoje Jan Šotnar se v německém Chemnitzu zúčastnil vzdělávacího programu pro trenéry Elite Coach Education. Tento ojedinělý projekt pořádaný japonskou a německou basketbalovou federací proběhl v rámci Eurobasketu do 20 let. 

Libor Uhlík půjde do podzimních voleb za hnutí Senátor 21

Úštěk - Podnikatel, pořadatel oblíbených úštěckých jarmarků a galerista Libor Uhlík oznámil kandidaturu do říjnových senátních voleb jako první za litoměřický obvod.

Pravý počet skutečných znásilnění? Neznámý. Někdo si vymýšlí, jiný raději mlčí

Litoměřicko - Vymyšlená oznámení policii zdržují. Mnohem víc je ale obětí sexuálního násilí, které to nehlásí.

Závěr července bude tropický. Teploty budou atakovat třicet stupňů

Severní Čechy - Poslední červencový týden bude velmi teplý. Odpolední teploty se budou pohybovat nad 25, mnohdy i kolem tropických 30 stupňů Celsia. Horký bude také začátek následujícího měsíce. Slabé ochlazení by podle meteorologů mohlo do České republiky přijít až uprostřed srpna. V měsíčním výhledu počasí to uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Dárců krve v létě ubývá, s úrazy je tomu naopak

Ústecký kraj - Kousnutí klíštětem, alergický záchvat utlumený silným lékem nebo dovolená v exotice. A pravidelný dárce krve se musí na několik týdnů s transfúzním lehátkem rozloučit.

Násady ryb decimují kormoráni. Myslivce poznají na dálku a vyplaší se

Ústecký kraj - V severočeských vodách už letos vysázeli metráky ryb, ohrožují je ale ptáci.

AKTUALIZOVÁNO

FOTO: Velký letní koncert uctil výročí. Lidé poslouchali na náměstí

Litoměřice - Janáčkovy Lašské tance, Carmina Burana Carla Orffa a hlavně Smetanova Vltava. To byly taháky Velkého letního koncertu, který na litoměřickém Mírovém náměstí proběhl v sobotu 21. července večer k 100. narozeninám republiky.

Nejlepší sklizeň za tři roky? Lidé se mohou těšit na sladké a levnější ovoce

Severní Čechy /INFOGRAFIKA/ - Po dvou hubených letech se pěstitelé ovoce opět těší na úrodu, která má být vzhledem k slunečnému počasí hojná. Navíc v předstihu proti minulým rokům. Oproti pětiletému průměru by se tak mělo sklidit asi o pětinu ovoce více.

Dětský česko-německý tábor přivítá ve Lkáni mladé hasiče

Lkáň - Pod Hazmburkem se od 23. července uskuteční týdenní pobytový tábor hasičského žactva.

Technický klub v Litoměřicích se nezastaví ani o letních prázdninách

Litoměřice /FOTO/ - V celém kraji je svým záběrem, počtem členů a drajvem dobrovolných vedoucích Technický klub v Litoměřicích pro mládež unikátní. Ani v létě nespí.

Jezero Chmelař zamořily sinice. Hygienici vyhlásili zákaz koupání

Úštěk -  Letní idylka u Chmelaře pro mnohé lidi skončila. Ten kdo nechce riskovat zdravotní potíže, měl by se podle hygieniků vodě v úštěckém jezeře raději vyhnout.

Prezentaci o českých proměnách vystavili v Libotenicích

Libotenice - Putovní výstava Má vlast cestami proměn se zastavila v Libotenicích.

Severočeši dál sbírají hlasy. Zahýbali čelem kandidátky

Litoměřice - Ke změně na kandidátce došlo u Severočechů. Olgu Kubelkovou nahradila na 2. místě 18letá studentka gymnázia a starostka mládežnického zastupitelstva města Marie Hervertová.

Kozí farma v Držovicích se po roce v sobotu otevře veřejnosti

Držovice - Známá Farma Držovice u Úštěka připravila na tuto sobotu, 21. července, jubilejní 10. Den otevřených dveří.

Éra botiček končí, do šrotu je ale strážníci ještě nedají

Litoměřicko /ANKETA/ - Litoměřice opouštějí praxi zamykání kol u vozidel. Vrátí se k němu jen tehdy, pokud nepůjde přestupek v parkování spolehlivě zdokumentovat.

Na náměstí v Litoměřicích otevřela banka. Rekonstruovala dům

Litoměřice - Česká spořitelna a Komerční banka mají na Mírovém náměstí dalšího konkurenta.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT