Předchozí
1 z 4
Další

Ján KudličkaJán KudličkaZdroj: se souhlasem Jána Kudličky

Ján Kudlička se dostal k trenérskému řemeslu velmi brzy, neoslavil třicáté narozeniny, a už vedl tým Brňan. „Největších trenérských úspěchů jsem dosáhl za totality. Tehdy mi bylo dvacet devět let a byl jsem prakticky nejmladší rozhodčí v Českomoravském fotbalovém svazu. S Brňany se mi podařilo postoupit do divize, kterou jsme následně čtyři roky úspěšně hráli, byli jsme v horní polovině tabulky. V té době nikdo nevěděl, kde nebo co jsou Brňany, ale hrály divizi,“ sdělil s úsměvem na tváři.

Ján KudličkaJán KudličkaZdroj: se souhlasem Jána Kudličky

Na své trenérské začátky vzpomíná rád, zejména pak na vztahy, které v klubu byly. „Bylo to takové amatérské, hráči i funkcionáři byli velmi zapálení pro fotbal, bylo tam velmi příjemné rodinné prostředí. Na toto období vzpomínám rád,“ vrací se do historie.

Ján KudličkaJán Kudlička byl trenérem.Zdroj: se souhlasem Jána Kudličky

Než Kudlička přišel do Brozan, tak absolvoval několik trenérských štací. „Z Brňan jsem jako trenér odešel do Roudnice, pak do Štětí na několik let. Následně jsem šel do Litoměřic, se kterými jsem postoupil do divize. Pak jsem už zakotvil natrvalo v Brozanech. Tam jsem neměl jednu konkrétní funkci, ale jezdil jsem jako vedoucí na zápasy, spolupracoval jsem s trenérem Jiřím Němcem, dříve s Václavem Rysem,“ objasnil a dodal, že dobré vzpomínky má na Roudnici. „V té době to byla mekka fotbalu v okresu. Hráči chodili do zaměstnání, neměli problémy s tréninkovou morálkou,“ poznamenal.

Ján KudličkaJán KudličkaZdroj: se souhlasem Jána Kudličky

Ján Kudlička se ve světě fotbalu pohybuje desítky let a i tento sport prošel proměnou. „Jsou jiné tréninkové metody, klade se důraz na rychlost a kombinaci. Dříve byla daleko důležitější bojovnost, fyzická připravenost. Byly různé výkonnostní tabulky, které se musely odevzdávat na svaz, ty už dnes neexistují,“ doplnil Kudlička s tím, že v současné době záleží daleko více na přístupu daného fotbalisty. „Hráči od nás dostali nějaké pokyny, ale jestli je plnili nebo ne, to nevím. To záleží na každém z nich. Myslím si, že od 12. dubna by mohlo dojít k uvolnění vládních opatření, takže bychom se pomalu mohli vrátit k tréninku,“ zakončil povídání optimistickou předpovědí.