Předchozí
1 z 5
Další

Tomáš SuchánekZdroj: archiv Tomáše Suchánka

S hokejem jsem začínal v ústeckém Slovanu a přivedli mě k němu samozřejmě rodiče. Na své začátky v Ústí nad Labem vzpomínám hrozně rád. Byli jsme velmi dobrý a úspěšný kolektiv. Třikrát jsme byli třetí na MČR a hráli proti těm nejlepším hráčům ve své kategorii. De facto jsem prošel ve Slovanu všemi mládežnickými kategoriemi, a to až do juniorky.

Tomáš SuchánekZdroj: archiv Tomáše Suchánka

V juniorce jsem poté pomáhal Litoměřicím a Děčínu, kde jsem také strávil moc pěkné hokejové momenty. Právě v Děčíně jsem nakoukl poprvé do dospělého hokeje a vyzkoušel si druhou ligu. Tady však nastal zlom, když jsem zároveň nastoupil do zaměstnání. Když chodíte do práce, poté každý den na trénink, je to složité. Hokej mi v tu chvíli přestal dělat takovou radost, jako tomu bylo dříve. Rozhodl jsem se proto naplno věnovat práci a s aktivní hráčskou kariérou jsem se rozloučil.

Tomáš SuchánekZdroj: archiv Tomáše Suchánka

Po dvou letech se mi však začalo po hokeji stýskat. Shodou okolností mi v tu chvíli nabídl kamarád, zda bych nechtěl naskočit do Krajské Ligy v Lovosicích. Říkal jsem, že přijedu na první trénink a uvidí se. V Lovosicích se trénuje dvakrát týdně a o víkendu jeden „špíl“. Z přístupu Lovosic jsem byl od začátku nadšený. O chod týmu se tam stará Karel Gudera starší a bez něj by to opravdu v Lovosicích nefungovalo. Na krajskou ligu jsou tam velmi dobré podmínky oproti ostatním týmů v kraji. Hned po prvním tréninku jsem měl jasno, že chci zůstat a hokej mě zase začal bavit.

Tomáš SuchánekZdroj: archiv Tomáše Suchánka

V Lovosicích působím třetím rokem a každý rok se sešla výborná parta. To je na této úrovní velmi důležité. Po práci se chcete hokejem hlavně bavit. Samozřejmě je škoda, že se za ty tři roky nepovedlo udělat play-off, ale výkony mají stoupající tendenci. Kádr se navíc povedlo zkvalitnit borci z Litoměřic, kteří mají velký zástup v našem týmu. V letošním roce přibyl do soutěže ještě Chomutov a soutěž se tak stala opět zajímavější. My jsme měli to štěstí, že jsme odehráli jako první zápas v Rocknet areně před tisícovkou diváků, se vší parádou. Pro všechny velký zážitek, jen bohužel se špatným výsledkem.

Tomáš SuchánekZdroj: archiv Tomáše Suchánka

Cíl pro Lovosice bude tento rok opět vytoužené play-off. Důležité však je, aby nás hokej bavil a i letos se vytvořila v kabině dobrá chemie a parta. I když nejsou výsledky takové, jaké bych si představoval, mě hokej v Lovosicích opět baví. Hlavně jsem rád, že mohu s hokejem skloubit i své koníčky . Mám skoro čtyřletou dceru, která je velkou fanynkou, a moc mě těší, že se na mě jezdí dívat a zároveň mám na ní hodně volného času. Baví mě sledovat hokej i z jiné perspektivy. Dělám v hokejové redakci Slovanu, pro ústecký univerzitní tým.