Předchozí
1 z 5
Další

Jan ProšekZdroj: archiv Jana Proška

K žurnalistice jsem se dostal díky mému dědovi. V době, kdy jsem chodil na první stupeň základní školy, mi pustil na VHS kazetě sestřih hokejového turnaje z Nagana 1998 a EURO ve fotbale 2004. U některých zápasů byl původní komentář. Jakmile jsem ho slyšel, tak jsem věděl, že bych něco podobného chtěl dělat.

Jan ProšekZdroj: archiv Jana Proška

Můj první kontakt s opravdovou novinařinou byl v roce 2010. Ústečtí hokejisté měli autogramiádu v obchodním centru Forum. Organizoval ji tehdejší marketingový manažer Slovanu Přemysl Zeman, zeptal jsem se ho, zda bych mohl psát pro klubové internetové stránky. Poslal jsem mu ukázky své předchozí práce, mimo jiné jsem psal blog. Na předsezónní schůzi klubové redakce mě představil, a tak jsem se stal členem klubové redakce Slovanu.

Jan ProšekZdroj: archiv Jana Proška

Do Ústeckého deníku jsem se dostal jako externí sportovní redaktor v létě roku 2017. První článek mi vyšel 14. srpna a jednalo se o rozhovor s Jaroslavem Roubíkem. Nejprve jsem se věnoval převážně hokeji, později jsem přidal fotbal. Po rozhovoru s lezcem Adamem Ondrou jsem zjistil, že po důkladné přípravě zvládnu psát i o méně obvyklých sportech.

Jan ProšekZdroj: archiv Jana Proška

Postupně jsem se začal věnovat také zpravodajství. V současné době působím v Deníku jako sportovní redaktor.

Jan ProšekZdroj: archiv Jana Proška

Mezi mé největší záliby patří cestování s přítelkyní po České republice i zahraničí. Máme krásné vzpomínky na dovolenou ve Vídni a toulání podél Dunaje. Nikdy nezapomeneme na dlouhé procházky jarním prosluněným Londýnem nebo na čtrnáctidenní poznávací zájezd na západ USA.