Předchozí
1 z 5
Další

Šárka PravdováZdroj: archiv Šárky Pravdové

Až do semifinále soutěže Maminka roku se dostala Šárka Pravdová. Pokud by někdo chtěl Lovosičanku, která věří, že její příběh může inspirovat mnoho žen, podpořit, může tak svým hlasováním učinit do 12. července.

Šárka PravdováZdroj: Deník/Karel Pech

Skloubit náročnou práci ředitelky rodinného centra, kterou zastávala i v období narození druhého syna, bylo podle Šárky Pravdové poměrně náročné. „Práce v Mozaice se díky zaměření dá s dětmi z velké části dobře skloubit,“ hodnotí. Lovosická Mozaika se totiž především zaměřuje na rodiny s dětmi. Provozuje herničku, pohybové a tvůrčí kroužky pro nejmenší, vzdělávací aktivity, dále také poradenství v oblasti výchovy dětí nebo kariéry nebo letní hlídání dětí. „Lidé u nás najdou ordinaci fyzioterapie, kde se zaměřujeme hlavně na zdravé nohy dětí a zdravé pánevní dno u žen nejen po porodu. Dále jsme také registrovanou sociální službou, poskytujeme odborné dluhové poradenství a v letošním roce jsme získali akreditaci od Ministerstva spravedlnosti pro poskytování oddlužování,“ doplnila ředitelka.

Šárka PravdováZdroj: Deník/Karel Pech

Když se ohlíží za loňským oceněním Žena regionu Ústeckého kraje, vnímá ho jako velkou čest. Seznámila se díky tomu s jinými úspěšnými a aktivními ženami z celé republiky, které se pro ni staly velkou inspirací pro další práci a vznikly také možnosti spolupráce.

Šárka PravdováZdroj: archiv Šárky Pravdové

Jako členka prezidia Sítě pro rodinu se podílí na vytváření strategií pro rozvoj sítě a pomoc ostatním mateřským a rodinným centrům, které organizace sdružuje. „V čele Sítě pro rodinu stojí Rut Kolínská. Dáma, které si moc vážím. V posledních měsících jsme vytvářeli koncept pro pomoc členským centrům v době koronakrize, která se jich ve velké míře kvůli opatřením dotkla,“ popisuje Šárka Pravdová.

Šárka PravdováZdroj: archiv Šárky Pravdové

Ta také letos na jaře spoluzakládala iniciativu LovoSpolu. Ta vznikla proto, aby mohla pomáhat jak obyvatelům Lovosic a okolí, tak i dalším institucím v době koronakrize. „Rozdávali jsme roušky, dezinfekci, balíčky pro seniory. Díky darům různých nadací jsme mohli zajistit i několik ochranných obleků do nemocnice, ochranné pomůcky do škol a sociálních služeb v okolí. První červencovou neděli pořádá iniciativa v Lovosicích Benefiční rodinný den, který podpoří především malého Štěpánka, který utrpěl popáleniny a kterého si teď pod záštitu vzal nadační fond Děti dětem.