Předchozí
1 z 5
Další

Nikola HesováZdroj: archiv Nikoly Hesové

Nejprve jsem začala s klasickým výcvikem pro zkvalitnění života svých psů, jelikož vychovaný pes znamená spokojený pes, ale i majitel. Nyní jsem se posunula a věnuji se individuálnímu nebo skupinovému výcviku, konzultacím pro správný výběr plemene, tréninku obedience a handlingu. Handling je předvedení psa na výstavě ve výstavním kruhu, za účelem získání co nejlepšího hodnocení a případnou výhru titulu.

Nikola HesováZdroj: archiv Nikoly Hesové

Když něco dělám, tak to chci dělat naplno a nejlépe. A není to jinak ani se psy. Ze začátku to bylo jen pár menších soutěží po okolí, ale pak mi to nestačilo. Proto jsem začala hledat jak vyhrát i na větších akcích. Samozřejmě potřebujete, aby váš pes splňoval požadavky, tedy věk, standard plemene, upravenost a správné vedení. Důležité je věnovat se tréninku a umět prodat to, co s pejskem natrénujete. Velkou motivací pro mě bylo, když mě oslovili přátelé a později i cizí lidé, abych jim s předvedením pejska pomohla. Výstavy mě opravdu chytly u srdce a naplno se jim věnuji už šest let.

Nikola HesováZdroj: archiv Nikoly Hesové

Výstavy probíhají na několika úrovních - krajské, oblastní, klubové, speciální, národní, mezinárodní, evropské a světové. Mám to štěstí a už jsem si prošla s několika svěřenci všechny úrovně výstav. Hlavním účelem je odprezentovat psa v co nejlepší kondici a kráse.

Nikola HesováZdroj: archiv Nikoly Hesové

Úspěchů mám za sebou mnoho jak se svými psy, tak s cizími. Nejvíce vždy potěší úspěch s vlastním psem. Několikrát vítěz třídy, nejlepší jedinec plemene a také nejlepší zástupce FCI skupiny psů. Velkým zážitkem byla světová výstava psů v Amsterdamu, kde jsem předvedla našeho nejmladšího člena smečky a on získal na výstavě Benelux Winner 1. místo v mladých psech. Splněno máme také několik zahraničních šampionátů z Maďarska, Rumunska, Srbska, Německa, Slovenska, Rakouska nebo Chorvatska.

Nikola HesováZdroj: archiv Nikoly Hesové

Na tréninku se setkávám se všemi plemeny a vše beru jako výzvu. Cvičit se dá s každým psem. Je důležité umět dobře motivovat. Vím to z vlastní zkušenosti, protože doma máme 4 psy. Zlatý retrívr Lady 12 let, pražský krysařík 9 let, australský ovčák Bailey 6 let, anglický toy teriér Terry 2,5 roku. Každý je jiné plemeno, a proto jsem musela pracovat s individuálním přístupem ke každému z nich. Myslím si, že obecně nejvhodnější plemeno psa neexistuje. Každému z nás vyhovuje jiná povaha, vzhled, pracovitost a velikost. Handlig neboli vystavování psů mě naplňuje, protože jsem mohla spojit své dvě nejoblíbenější činnosti cestování a lásku ke psům.