Předchozí
1 z 4
Další

Marek DomskýZdroj: Deník/Jan Prošek

Musím se přiznat, že když jsem byl menší, tak nějaký ten osobní trest za protesty proti rozhodnutí hlavního rozhodčího jsem dostal. Postupem času jsem ale začal k rozhodčím přistupovat s respektem. A navíc už jsem jedním z nich. Hokejový rozhodčí se ze mě stal díky mému kamarádovi a spoluhráči, který mě k tomu přivedl. On v té době rozhodčím už byl a mně se tím otevřely nové dveře.

Marek DomskýZdroj: Deník/Jan Prošek

Přesné datum, kdy jsem se rozhodl být rozhodčím, si nevybavím. Pravdou ale je, že jsem při zápasech rozhodčí pozoroval a líbila se mi představa, že bych mohl stát na jejich místě. Baví mě to z obou stran. A určitě je výhoda, že jsem hrál hokej. Na semináři jsem potkal pár rozhodčích, kteří hokej nehráli. Mají můj velký respekt. Abych pravdu řekl, kdybych dříve nehrál hokej, netroufl bych si dělat rozhodčího.

Marek DomskýZdroj: Deník/Jan Prošek

Dříve jsem pískal často v okolí a kluky jsem znal, takže určitě jsem s hráči, které jsem znal, komunikoval. Postupem času jsem začal jezdit dál a hráče tolik neznám. Teď už se během zápasu skoro nebavím, nevypadá to esteticky pěkně, když se rozhodčí neustále s někým vybavuje, a hlavně by mě to vyvedlo z koncentrace.

Marek DomskýZdroj: Deník/Jan Prošek

Nechci mluvit za ostatní, ale nemyslím si, že bych byl někde neoblíbený. Vždy se k hráčům snažím chovat přátelsky a ne arogantně či povýšeně.