Předchozí
1 z 4
Další

Denisa ZikmundováZdroj: archiv sportovce

K tomu jí pomohl její skvělý trenér a parťák v jedné osobě, Vojtěch Jandač, který se snažil „svoje“ dvě svěřenkyně, Denisu Zikmundovou a Kateřinu Poláčkovou, vytrénovat téměř k dokonalosti. „Je to takový náš tatínek z Chotěšova,“ začala vyprávět svůj příběh mladá atletka. „Denča a Kačka jsou jako moje vlastní,“ vyjádřil se k tomu Jandač.

Denisa ZikmundováZdroj: archiv sportovce

Ještě než začala Denisa s atletikou, tak už se znala s Kateřinou Poláčkovou. Na závodech si bývaly vždy jedna druhé oporou. „Někdy mezi námi byla i soupeřivost, ale jen ta kamarádská. Ta zdravá.“ Denisa běhá běh na 200 a 400 metrů a chce si někdy zkusit i běh na 800 metrů. Má ambice a chce lámat rekordy.“ A když to nepůjde, tak alespoň překonávat svoje osobáky. Pokaždé, když se mi to podaří, tak jsem neskutečně šťastná,“ culí se. Atletika je však u Denisy až na druhé koleji. Raději se chce naplno věnovat studiu na policejní akademii a závodit tady. „Myslím si, že v atletickém oddílu Olymp se mi může dařit. Tenhle atletický oddíl mi byl vždycky sympatický. Jsou tady dvě závodnice, které já považuji za svoje vzory. Je to Nikola Bendová ' a Kristiina Mäki,“ prozradila sportovkyně. I když na první tréninku byla mírně zmatená. „Bylo to tu obrovský, musela jsem si zvyknout,“ netajila se svými prvními dojmy, ale nyní si areál Olympu nemůže vynachválit. „Ten areál je fantastický, je úplně neskutečný,“ řekla.

Denisa ZikmundováZdroj: archiv sportovce

V Olympu Denisu vede trenérka Naděžda Koštovalová, která byla stříbrná na halovém mistrovství Evropy v 1995 ve štafetě 4x400 metrů. „Moje trenérka je hodně komunikativní a trénuje se mi s ní dobře.“ Denisa Zikmundová je příznivkyně veganské stravy, tvrdí, že tenhle životní styl jí vyhovuje. Dále má ráda koně, na kterých jezdí od svých dvanácti let, stejně jako její sestra Terka.

Denisa ZikmundováZdroj: archiv sportovce

Ještě na sebe prozradila, že občas sleduje třeba Diamantovou Ligu. „Fandím českým závodníkům, hlavně Zuzaně Hejnové a také Barboře Špotákové. Nejraději závodí v Německu. „Tam se totiž Z vyslovuje jako C a mě přijde komické, když mě vyvolávají jako Cikmundovou,“ směje se. „Mým největším přáním je najít si práci, která mě bude naplňovat a bavit a taky, aby mi přálo zdraví a mohla jsem ještě chvilku závodit a trénovat.“ Jakub Vítek