Předchozí
1 z 5
Další

Lukáš BalákZdroj: archiv Lukáše Baláka

Když mi bylo 16 let, tak za mnou přišel tatínek a zeptal se mě, zda jsem někdy slyšet o triatlonu, že o něm četl zajímavý článek. Já jsem sport sledoval, takže mi nebyl úplně cizí.

Lukáš BalákZdroj: archiv Lukáše Baláka

Shodou náhod se tou dobou konal triatlonový závod Mosazný muž v nedalekých Povrlech. Po jistém váhání jsem se do závodu přihlásil a úspěšně jsem ho absolvoval. Následně, v roce 2013, mě táta přihlásil na Doksy Mana, což byl můj první velký závod. Jako nejmladší účastník jsem doběhl do cíle a dokončil tak svůj první závod. Ve své kategorii jsem doběhl jako jediný, táta byl na mě pyšný, což byl pocit k nezaplacení.

Lukáš BalákZdroj: archiv Lukáše Baláka

Premiéru jsem měl v roce 2015 a ve své kategorii jsem s časem 12 hodin a 39 minut obsadil páté místo. V cíli jsem si uvědomil důležitou věc. Dokázal jsem něco, co rozhodně nedokáže každý. Když se rozhodnu, že něco dokáži, tak za tím jdu a udělám to.

Lukáš BalákZdroj: archiv Lukáše Baláka

Pokud jde o předpoklady k triatlonu, tak člověk musí jednoznačně umět plavat tak, aby 3,8 kilometru uplaval do dvou hodin. Já osobně plavu velice slušně, z vody vylézám na předních pozicích mezi prvními pěti.

Lukáš BalákZdroj: archiv Lukáše Baláka

Pokud závodník plaveckou část v určitém limitu nesplní, je diskvalifikován. Musí mít také velkou vůli, nesmí se zastavit a ohlížet se. Musí pokračovat, i když tělo bolí a nechce se mu. Člověk by měl být připravený na to, že tyto závody jsou velmi náročné. Fyzicky i psychicky.