Předchozí
1 z 5
Další

Kristýna Vránková

Jak sama říká, tak od malička byla vystrašená holka, která se bála kde čeho, a to nebylo pro život na vesnici to „pravé ořechové.“ Moc se to nezměnilo ani na střední škole. Zlomil to až její přítel, který jí ukázal, že její strachy jsou zbytečné. To je Kristýna Vránková původem z Křesína, která se ze „strašpytla“ stala adrenalinovým nadšencem.

Kristýna Vránková

Je pravda, že jsem dětství trávila skoro v neustálém strachu ze všeho. Rodiče, a obzvláště mamka mě strašila kde čím. Na jednu stranu je to pochopitelné, protože jejich první dítě, syn, umřel tragicky ve třech letech a já pak byla takové vymodlené dítě. Logicky mě pak mamka opatrovala více, než třeba rodiče mých vrstevníků.

Kristýna Vránková

Neměla jsem vlastně skoro žádné kamarády, protože podle mých rodičů bylo bezpečné prostředí jen u nás doma a na zahradě. Takže pokud za mnou kamarádky nepřišly k nám, mimo školu jsem je skoro nevídala. Tohle pro bylo těžké obzvláště v pubertě, když kamarádky prožívaly svoje první lásky a dobrodružství s partou a já skoro nikam nesměla.

Kristýna Vránková

Trochu se to zlomilo na střední, kterou jsem studovala 70 kilometrů od domova a musela jsem být na intru. V tu dobu jsem už byla tak „zpracovaná“ od mamky, že jsem se stejně skoro nikam neodvažovala a většinu času jsem trávila v pokoji na intru. Změnil to až můj přítel, současný manžel, který mě naučil nebát se a začal se mnou překonávat moje strachy.

Kristýna Vránková

To se mu povedlo tak, že toho až někdy sám lituje. Došlo mi, o kolik zážitků jsem přišla a teď se vrhám do všech možných dobrodružství po hlavě. Ať to jsou skoky na padáku, jízda na koni nebo čtyřkolkách. Jsem teď šťastná. Sice jsem za to zaplatila tím, že jsem si přestala rozumět s mamkou, která mě považuje za nezodpovědnou hazardérku a neustále mi něco vytýká. Navíc díky tomu nikdy nepřijala mého muže… Ale to nevadí. Žijeme přece jen jednou.