Předchozí
1 z 5
Další

Ivana Dědičíková je malířkou andělů

Malířka Ivana Dědičíková ze Štětí nikdy nevystudovala výtvarnou školu, přesto má za sebou již několik úspěšných výstav. Díky jejímu specifickému stylu, jsou její díla lidem ze Štětí a okolí dobře známá.

Ivana DědičíkováZdroj: archiv

K malování jsem se dostala během studií na pedagogické škole, kde jeden z profesorů objevil můj výtvarný talent a vybídl mě k tomu, abych se malbě a kresbě věnovala intenzivněji. Svou první výstavu jsem měla již během studií, ale později jsem se na delší dobu výtvarně odmlčela. K malbě jsem se znovu vrátila někdy okolo roku 2013.

Ivana DědičíkováZdroj: archiv

Během jedné vernisáže jsem se seznámila s písničkářem Pavlem Hoznédlem ze Štětí. Jeho tvorba mě uchvátila tak, že se mnohé jeho melodie a texty staly inspirací pro mé obrazy. Pavel mi hrál na jedné z vernisáží a tam jsem poprvé slyšela jeho autorské písně. Ty mě nadchly tolik, že jsem jednu z nich namalovala. Později další a časem se zrodila spolupráce, ze které vznikl celý cyklus obrazů s názvem Malované písně. 

Ivana DědičíkováZdroj: archiv

Momentálně intenzivně pracuji na cyklu obrazů s názvem Andělé. Výtvarně svá díla řadím do stylu kubismu s nádechem surrealismu. Nechci se ale nijak stylově zařazovat. Ve své tvorbě hodně stylizuji a zjednodušuji. Maluji tak, jak to cítím, jak mě to zrovna baví, a nechci se nechat omezovat žádným stylem. Obrazy tvořím kombinovanou technikou, olejem s akrylovou podmalbou.

Ivana DědičíkováZdroj: archiv

Na vernisáži výstavy Andělé se zrodil nápad vytvořit kalendář. Nápad se mi líbil, a tak je na světě. V kalendáři najdete 13 andělů, kalendář doprovází výstavu. Jsou tam jen andělé, kteří jsou na výstavě. Přeji vám, aby se kalendář líbil a aby vám přinesl trochu toho andělského štěstí.

Ivana DědičíkováZdroj: archiv