Předchozí
1 z 5
Další

Anežka Slámová

Čtyřiatřicetiletá Anežka Slámová od mala toužila stát se módní návrhářkou. Vystudovala oděvní průmyslovku a vyrazila do světa „na zkušenou“. Tam zjistila, že svět komerční módy není pro ní a po návratu do Čech dělá to, co ji baví. Věnuje se alternativním subkulturním stylům jako je gothic nebo steampunk.

Anežka Slámová

Narodila jsem se sice v Ústí nad Labem, ale dětství jsem trávila ve Štětí, kam přišel můj otec za prací do papírny. Zde jsem vychodila první stupeň základní školy, jenže naši se pak rozvedli a já se v 6. třídě s mamkou odstěhovala za jejím novým manželem do Kralup nad Vltavou. Takže „severočeška“ jsem vlastně byla jen pár let. Přesto, že mě pak osud zavál do různých končin světa, mám ten kraj pořád ráda.

Anežka Slámová

Už od malička jsem byla hravé a kreativní dítě. Neustále jsem chtěla mamce, a pak i oběma otcům s něčím pomáhat. Vždy mě bavilo něco tvořit a pořád jsem musela něco dělat. Nejvíce mě bavilo šít oblečky na moje panenky nebo vyrábět pro plyšáky nábytek. To mi vlastně zůstalo dodnes formovalo to i moje budoucí zaměření. Vystudovala jsem oděvní průmyslovku v Praze a jako každý čerstvý student jsem vyrazila do světa „na zkušenou“.

Anežka Slámová

Po škole jsem vyrazila do Německa a Francie, kde jsem na různých stážích a v příležitostných zaměstnáních nasbírala nějaké zkušenosti. Jenže časem jsem zjistila, že ten velký svět není úplně pro mě. Vždy jsem byla rebel a pro okolí extravagantní a chtěla jsem dělat to, co mě baví, a to je především gothic styl, postapo a steampunk. Jenže ten ve velkém módním světě tolik „nefrčí“ a navíc módní prostředí je strašně neupřímné a jen pro lidi s ostrými lokty a to mi tolik nesedí.

Anežka Slámová

Ve Francii jsem poznala svého manžela a sním jsem se vrátila do Čech a zakotvili jsme v Ostravě. Zde pracuji v malém oděvním studiu a ve volném čase se právě věnuji mým oblíbeným stylů. Navrhuji, a pak vyrábím oděvy, různé oděvní doplňky a šperky. Docela se mi daří a mou velkou klientelu tvoří převážně nadšenci těchto stylů z Polska. Manžel mi sice s láskou říká, že už jsem stará bába a měla bych dospět, ale to se asi nikdy nestane. Já si prostě ráda hraji.