Lidé galerii najdou v bývalé zasedací místnosti městského úřadu na litoměřickém Mírovém náměstí. Na svého otce přišla zavzpomínat i dcera Irena Pettrichová.

Expozice na panelech přibližuje komikovo dětství, mládí i pozdější profesionální život. Její součástí je i kopie Holzmannovy bronzové busty z dílny akademického sochaře Libora Piskláka, která se nachází na domě Mototechny na Mírovém náměstí v Litoměřicích, kde herec strávil své mládí.

Felix Holzmann bydlel v Litoměřicích značnou část svého života. Jeho postava s tralaláčkem na hlavě, velkými kulatými brýlemi a šátkem uvázaným na krku dodnes obveseluje publikum a zůstává v srdcích lidí.

Zdroj: Youtube

Včera, dnes a zítra  Zdroj: YouTube.com/Benetomm

Felix Holzmann (8. července 1921 Teplice – 13. září 2002 Chemnitz, Německo)
Felix HolzmannZdroj: archivbyl český komik německé národnosti. Ve svých scénkách vystupoval s výraznými kulatými brýlemi a ve slaměném klobouku, tzv. tralaláčku. Scénky měly většinou charakter dialogu, výjimečně monologu. Vytvořil typ natvrdlého chlapíka, kterému všechno dochází nezvykle dlouho, se zvláštním tázavým zpěvavým protahováním koncovek. Jeho texty jsou precizně vystavěné; humor zpravidla těží z nečekaného (často nepatřičně doslovného) uchopení významu slov a slovních spojení.
Zdroj: Wikipedia.org