Po městech Most, Louny, Teplice a Ústí nad Labem jsou Litoměřice dalším městem, kde se výstava koná. Zhlédnout ji můžete do 10. října. Poté se přesune do Chomutova a Děčína.

Dne 16. září 2014 se v prostorách hradu v Litoměřicích konala slavnostní vernisáž fotografií farmářských trhů, která byla spojena s ochutnávkou potravin oceněných značkou Regionální potravina Ústeckého kraje (na úvodní fotografii). Výstavu kraj pořádá na podporu konání farmářských trhů v kraji, podporu místních výrobců a farmářů, kteří produkují kvalitní a čerstvé potraviny. Výstava je součástí projektu „Central Markets Revitalizace a propagace tradičních trhů ve střední Evropě".

Výstavu zahájila Jana Nedrdová, projektová manažerka projektu, a seznámila přítomné s cíli a realizovanými aktivitami projektu, mezi které patří SWOT analýza, mapování trhů, manuál pro nové organizátory, databáze organizátorů trhů a farmářů či desatero farmářských trhů. Všechny tyto dokumenty jsou k dispozici na webových stránkách Ústeckého kraje. Informace o konání trhů v Ústeckém kraji jsou pravidelně zveřejňovány v krajských novinách i na webových stránkách kraje a na Facebooku, pozvání na trhy zaznělo i v rádiu, jsou rozdávány letáčky s informacemi o projektu a konání trhů v kraji.

Součástí výstavy byla i ochutnávka potravin oceněných značkou Regionální potravina Ústeckého kraje. Návštěvníci měli možnost ochutnat výrobky z Uzenářství CHOVANEČEK Rodinná firma, s. r. o. Litoměřice, Farma Držovice u Úštěku, Cukrárna Dortletka z Roudnici nad Labem, LoPe Fruit s.r.o ze Šepetel a Pekárna Aplica, s.r.o. Ústí nad Labem. Ochutnávka byla připravena ve spolupráci s Okresní agrární komorou Most.

Fotografie si mohou návštěvníci prohlédnout do 10. října, pak se výstava přesune do Chomutova a Děčína.