Benefiční akci pořádala pražská umělecká skupina OLDstars. Již druhý ročník festivalu OLDstars on the ROUD svým působením finančně podpořil roudnickou památku pomocí vybraného vstupného. Peníze putují především na budování klášterního podzemního prostoru pro mládež.

Třicet představení

Mladí herci nelenili a za víkend odehráli třicet představení, z toho šest premiér. Diváci mohli zhlédnout čerstvé inscenace, jako byl Sen noci svatojánské, který otevíral celý festival, a česká pohádka z ruského prostředí Olga a ďábel.

Mladí herci na divadelním festivalu v Roudnici nad Labem nelenili.Další kusy již na repertoáru souboru jsou déle a sklízí úspěchy na festivalech. Tím byla například africká Nestyda nebo série salónních milostných příběhů Anatol, komedie Benátky pod sněhem v režii studenta DAMU Martina Satoranského, one-man show František blázen performera Jana Horáka, autorská prvotina Oskara Bábka a mnoho dalších her.

Pěkná atmosféra

Více než tři sta diváků, kteří přišli na benefiční festival, zažilo neopakovatelnou divadelní atmosféru. Mnoho návštěvníků muselo také učinit těžké rozhodnutí ohledně programu, jelikož se hrála někdy až tři představení současně. Krásné prostory klášterního komplexu dodávaly inscenacím nenapodobitelnou náladu a autentičnost a divákům často poskytovaly úkryt před spalujícím sluncem ve svých chladných místnostech.

Nejen na diváky, ale i na několik členů souboru v sobotu čekalo noční překvapení. Zinscenovaný Havran od Edgara Allana Poea v režii Petra Smyczka sebral dech všem přihlížejícím. Mrtvá nevěsta, veršující vypravěč a ztělesněná smrt navodily děsivé pocity, jaké z tvorby Poea mají čišet. Festival přijel v sobotním odpoledni podpořit i hostující pražský soubor Spektákl z DAMU se svou Fraškou o Dušanově duši, která celé prázdniny kočuje po podobných letních akcích.

Pořadatelé festivalu nenechali nic náhodě a hercům i divákům připravili bezchybné zázemí. V celém komplexu se nacházely ukazatele, se kterými nebylo možné se ztratit, a když někdo potřeboval s čímkoliv pomoci, vše se dozvěděl od sympatických slečen a mladíků na infostánku, nechybělo stanové městečko, dostupné toalety a bar, který byl v provozu celý den i noc. Mezi jednotlivými divadelními scénami visely výstavy fotek z představení, které diváka navnadily a uvedly do nálady.

Pozitivní ohlasy

Festival se setkal s pozitivními ohlas, snad se tak klášter může příští rok těšit na třetí ročník OLDstars on the ROUD.

Mladí herci na divadelním festivalu v Roudnici nad Labem nelenili.