Kdy: Sobota 7. září od 10 hodin
Kde: Roudnice nad Labem
Za kolik: 100/200 Kč

Ať už vás na tuto oblíbenou slavnost přivede chuť na burčák, koncerty, nebo touha aktivně strávit den se svou rodinou či přáteli, máte se opět na co těšit. Čeká vás nejen bohatá nabídka burčáku od vinařů z Čech i Moravy, ale můžete si vybrat z široké nabídky občerstvení. Těšit se můžete na historickou družinu Praotce Čecha, ukázky lidových řemesel, vystoupení šermířů a další.

Čeká na vás zábava na několika hudebních scénách. Těšit se můžete jak na oblíbené hvězdy současné populární hudby, tak i na folk, dechovku, či regionální kapely. Z nabídky si zkrátka vybere každý. Na třech scénách zahrají Wohnouti, kapela Mirai, Děda Mládek Illegal Band, Walda Gang, Buty, Olga Lounová a další. Kromě hudebních vystoupení na vás čeká řada doprovodných akcí, např. festival komorní hudby Roudnické konsonance. Pro děti jsme připravili desítky pouťových atrakcí.

Zpřístupněny budou také vybrané kulturní památky. Ve stejný den totiž v Roudnici nad Labem probíhají i Dny evropského dědictví, které otevřou jinak nepřístupné památky. Navštívit můžete Věž Hláska, Kostel narození Panny Marie a Augustiniánský klášter, Podřipské muzeum, Galerii moderního umění a Kapli sv. Josefa. Vstup do všech památek je zdarma.