Koncert frontmana ústecké kapely Houpací koně Jiřího Imlaufa spojený s autorským čtením z jeho knížek písňových textů a deníkových zápisků pořádá Knihovna K. H. Máchy v rámci jejího léta pod širým nebem, kdy je kvůli rekonstrukci vzduchotechniky dlouhodobě zavřená.

Zpěvák, který tento rok zasedá také v porotě literární soutěže pořádané knihovnou Máchovou stopou, bude nyní učit už třetím rokem na gymnáziu v Roudnici nad Labem. Jeho kapela Houpací koně naposledy vydala desku Desolation Peak věnovanou spisovateli Jacku Kerouakovi. Album skupina zkraje února představila právě také v Hospodě u letního kina. Proč se ústečtí muzikanti rozhodli oprášit zrovna přední osobnost takzvané beat generation Kerouaka?

„Je asi málo popkulturních ikon, které jsou teď tak z módy jako on. Symbolizuje pro nás hodně věcí, se kterými se dokážeme ztotožnit. Proto jsme mu chtěli oplatit službu, splatit dluh. Třeba si na něj a jeho kámoše díky téhle desce pár lidí vzpomene,“ vysvětlil Imlauf v rozhovoru, který vyšel v únoru v Týdeníku Litoměřicko.

K Litoměřicím má Imlauf vřelý vztah. „To město má své obrovské kouzlo. Vždycky, když sem přijedeme, vybaví se mi spoustu vzpomínek na věci, které se nám tu staly,“ říká i za ostatní „Koně“ muzikant.