Litoměřická knihovnice Eva Dolejšová Štíbrová představí pod širým nebem svou novou knihu Já a moji muži. Autorské čtení doprovodí koncert šansoniérky Elišky Lüftnerové, české Edith Piaf. Myšlenku na tento titul měla autorka v hlavě hodně dlouho. „Jeden večer jsem si sedla a začala psát,“ popsala s tím, že psaní jí trvalo půl roku.

„Je částečně autobiografická. Hlavně co se týče dětství a dospívání,“ prozradila o knize Dolejšová Štíbrová s tím, že zbytek je kompilací příběhů, které posbírala od svých kamarádek a známých.

Její první knížka Tajemství jedné knihovny aneb ze života knižních skřítků byla pro děti. „Vznikla díky mé bývalé kolegyni, ilustrátorce Monice Davidové. Dělá grafičku pro nakladatelství Grada. Ukazovala tam své obrázky. Prý že jsou dobré, ale ať si sežene někoho, kdo k nim napíše pohádku. Moje současné kolegyně jí řekly, ať jde za mnou, ačkoli jsem do té doby publikovala jen pár fejetonů,“ řekla knihovnice.

Té má brzy vyjít další kniha. Bude tentokrát pro teenagery z prostředí parkouru. Tedy o klucích, kteří krkolomně skáčou na různých objektech, metají salta a přemety a podobně. Na myšlenku o nich psát ji přivedl její syn.