„Dobrý den, mám radost, že jste se dovolali na linku sochařské situace Rudolfa Samohejla. Doufejme, že pro vás bude příjemným zážitkem. Váš hovor nebude monitorován,“ začíná automat po zavolání mluvit hlasem herečky Ester Geislerové.

Další interakce je na samotném divákovi, který má šest možností a je jen na něm, kterou z nich si vybere…

Kurátorka a mluvčí roudnické galerie Lucie Švec Kabrlová přiblížila, že hlasová samoobsluha má představovat protipól nudných asistenčních telefonních linek nahrazujících člověka, které nabízejí bezpočet možností, ale ne vždy vedou k potřebnému řešení problému. „Zde je rozvětvený systém humorných příběhů, zábavně podaných informací a umělecky pojatých popisů daného místa na základě scénáře Rudolfa Samohejla, umělce, jenž k celému projektu přistoupil s odvážným nadhledem. Posluchače pak provází velmi příjemný hlas Ester Geislerové, která celou hlasovou samoobsluhu namluvila,“ popsala Kabrlová.

V litoměřické komunitní zahradě se lidé činí.
U silnice, na sídlišti. Zahradničit se dá i uprostřed města, dokazují nadšenci

Rudolf Samohejl tvoří jak v Praze, tak i v Bruselu. Dílo pro roudnickou galerii navrhl jako součást většího projektu, který nyní připravuje na své stáži v prestižním Cité internationale des Arts v Paříži.

Volání do hlasové samoobsluhy na uvedeném čísle je podle tarifu volajícího. Na stránkách roudnické galerie je zveřejněna také aplikace, díky níž je možné na dané telefonní číslo volat zdarma. Zavolat je ale možné i na dálku: 778 752 309. Dílo a prostředí je však mnohem zajímavější v prostoru, pro který je vytvořeno.