Třetí ročník Trampského semináře hostí v sobotu 1. listopadu v Lipové u Šluknova od 16.00 hospoda U Pytláka. Patří trampovi Yettimu, akce je věnovaná legendární severočeské osadě Severská dvojka z Hradčan u Ralska.

„Ti lidé mají neskutečnou invenci v tom, jak se pobavit. Teď jsem je měl na soutěži Trampský kotlík ve Mlýnech u Kytlice, excelovali tu vybavením i kostýmy. Účastník soutěže musel z vybraného masa i cibule během pěti hodin na otevřeném ohni v kotlíku uvařit guláš," řekl Petr Berounský, profesionální fotograf z Ústí. A popsal, jak vznikl Trampský seminář.

Byli dost nedočkaví

„Před třemi roky jsme se dohodli s partou kamarádů, že si promítneme fotky z trampingů. Vznikl Trampský seminář, o který byl velký zájem. Lidé do vybrané hospody jezdili týden předem, kdy to už konečně začne," ohlíží se Petr Berounský, zakladatel akce.

„Atmosféra prvního ročníku byla neskutečná. Kdykoli jsme to někomu promítli, říkal: Paráda, tam chci příště taky. To byl i případ Karla Poláčka, ex kapelníka Fešáků. Loni nám hrál s kapelou Ridding Hoppers. Sice ji rozpustil, ale už vím, že i na 3. ročník přijede," je rád Berounský.

Třetí ročník Semináře láká na přednášku o zmíněné osadě, večer je volná zábava. „Letos se nedařilo sehnat velké hvězdy, tak jsme pod vlivem prvního ročníku, kde hrálo v hospodě na pětadvacet různých hudebních nástrojů najednou, vymysleli pokus o rekord," těší se fotograf.

No je to blbý, ale…

„Zůstane název akci? Slova trampský a seminář moc nejdou dohromady," ptal jsem se. „Zůstane. Ono je to sice blbý, ale lidi už to mají natolik v krvi, že to nikdo nezapomene. Jak slyší seminář, ví: Jó, to bude na Dušičky! A je to tak," dodal Petr Berounský. Zve ty, kteří milují tramping a rádi se dobře pobaví.