Zazní árie a sbory ze světoznámých oper a dalších vokálně symfonických skladeb předních skladatelů, jakými jsou Mozart, Strauss, Dvořák, Verdi, Puccini, Smetana, Beethoven, Bizet, Wagner, Händel a Delibes.

„V Litoměřickém festivalovém sboru vystoupí zástupci všech místních pěveckých sborů. Zkoušíme jednou až dvakrát v měsíci. Na koncert s filharmoniky a sólisty se již velmi těšíme," uvedl sbormistr Roman Pallas.

Společný koncert se pod taktovkou dirigenta Jiřího Knotteho uskuteční v sobotu 8. srpna od 20 hodin. Mezi sólisty se představí sólisté Národního divadla v Praze Aleš Briscein a Vratislav Kříž, dále Barbora Kadlčíková a Jana Červinková.

Vstupenky zakoupíte v předprodeji v síti Městských kulturních zařízení Litoměřice. Do prvního sektoru stojí 350 korun, do druhého 250 korun. Prodej na místě v den konání koncertu k stání za 100 korun.

Soutěž o lístky: S Litoměřickým deníkem můžete vstupenky na jedinečný koncert, který se na náměstí v Litoměřicích uskuteční v sobotu 8. srpna od 20 hodin, získat zcela zdarma. Stačí do středečních 12 hodin (5.8.) správně odpovědět na soutěžní otázku na e-mail marcela.soumarova@denik.cz a mít štěstí při losování.

Soutěžní otázka zní: Které sbory z Litoměřic se velkého hudebního projektu účastní? Jmenujte alespoň dva.