Na návštěvníky však kromě elektromobilů světových značek čeká i spousta zábavy. Děti se mohou těšit na balonkovou a bublinovou dílnu, skákací hrad, vystoupení litoměřické taneční skupiny DMC Revolution a na kapelu Nestel Postel.

Jako hlavní hvězda vystoupí od 14.15 hodin zpěvačka Lenka Dusilová. U této příležitosti Deníku prozradila například to, kdy jí vyjde nová deska nebo co z její bohaté tvorby uslyší v pátek lidé v Litoměřicích.

Pozvánka na akci.Zdroj: archiv

Na jaké písně se můžeme v pátek v Litoměřicích těšit?
Budu hrát průřez svojí dosavadní tvorbou a lehce se dotknu i tvorby budoucí, se kterou prozatím experimentuju. Ale převážně uslyšíte skladby z mých sólových alb Mezi Světy a Baromantika.

Poslední desku jste vydala skoro před třemi lety. Prozraďte fanouškům – pracujete na další?
Ano, pracujeme s kapelou Baromantikou na novém albu, které bychom rádi vydali začátkem příštího roku. Za poslední tři roky jsme si každý dost prožili, tak bude o čem. Moc se těšíme na novou hudbu.

U-ŽÍT LITOMĚŘICEKde: Mírové náměstí
Kdy: Pátek 2. června od 14 hodin
Co: koncerty, elektromobily, soutěž o elektrokolo, bublinková show, dílničky pro děti a mnoho dalšího.

V Litoměřicích už jste hrála. Jaké je litoměřické publikum?
Je to už nějaký čas, tak bych si nechtěla vymyslet nějaké nesmysly. Ráda odpovím po svém zítřejším vystoupení.

Nastala sezona festivalů. Uvidí vás na koncertech lidé i v Ústeckém kraji?
Do konce léta mě čeká téměř 25 vystoupení, ať sólových, s Baromantikou či s tanečním souborem Spitfire Company. Neváhejte navštívit mé webové stránky a mrknout, zda se neobjevím poblíž.