Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Litoměřická letní filharmonie zahájila první kulturní léto

Litoměřice – Litoměřická letní filharmonie je společný projekt Města Litoměřice a Základní umělecké školy Litoměřice. Hlavním finančním partnerem je Česko-německý fond budoucnosti.

4.6.2015
SDÍLEJ:

Litoměřická letní filharmonie.Foto: Dominika Valešková

Projekt je založený na spolupráci partnerských škol ZUŠ Litoměřice a Musikschule des Landkreises. Do hudebního tělesa se zapojili v letošním roce také žáci ZUŠ Roudnice nad Labem a ZUŠ Libochovice, studenti teplické a pražské konzervatoře, z Rumunska přijeli studenti hudebního gymnázia z města Cluj, významnou oporou byli profesionální hudebníci z Orchestru Severočeského divadla opery a baletu v Ústí nad Labem a Severočeské filharmonie Teplice.

Dohromady se na pódiu sešlo 75 hráčů. S orchestrem vystoupil také sedmdesátičlenný litoměřický festivalový sbor, který sestává ze zpěváků litoměřických sborů a funguje pod vedením Romana Pallase. Dirigentské taktovky se ujali Andreas Grohmann (SRN) a Jiří Knotte (CZ). Sólově vystoupily Jana Červinková (soprán), Sarah Kaulbrasch (mezzosoprán), Kristýna Landová (příčná flétna) a Jana Šillerová (violoncello).

Litoměřická letní filharmonie zahájila první kulturní léto

Program Litoměřické letní filharmonie secvičovali muzikanti od pátečního dopoledne v zahradě litoměřické ZUŠ. V sobotu v dopoledních hodinách místo plánované zkoušky na litoměřickém náměstí se kvůli větru a dešti museli uchýlit do prostor Salva Guardy. Za poskytnuté zázemí patří velké poděkování akademické malířce Ivaně Grimmové. Odpoledne pokračovaly zkoušky v prostorách letního kina, kde se v neděli uskutečnil slavnostní koncert. Filharmonie zahrála publiku, které zcela zaplnilo prostory letního kina, skladby W. A. Mozarta, B. Smetany, G. Bizeta, P. I. Čajkovského, M. Ravela, B. Bartóka, J. Williamse, G. F. Händela, Vangelise, úpravy skladeb od Led Zeppelin a Queen.

Koncert byl mimořádným zážitkem pro posluchače a hudebníky, především pak pro žáky, kteří měli příležitost usednout k notovým pultům vedle zkušenějších hudebníků. Na filharmonii se žáci museli dlouho připravovat, trénovat a zdokonalovat techniku hry. Skladby v repertoáru totiž nebyly vůbec jednoduché. O to větší byla společná radost z úspěchu a zdárného provedení.

Litoměřická letní filharmonie zahájila první kulturní léto

Projekt Litoměřické letní filharmonie 2015 byl velmi náročný po stránce technického a finančního zajištění. Bez pomoci sponzorů a partnerů by se organizátoři neobešli a za to jim patří velké poděkování. Sponzory a partnery akce byli VRM – Václav Reif Management, Fond Hennlich administrovaný Ústeckou komunitní nadací, Pojišťovna VZP, Kinoklub Ostrov a Agentura Modrý z nebe, Nadační fond Kalich a Balkancar. Partnerem v technickém zabezpečení akce především po stránce logistické byly Technické služby Města Litoměřice, bez jejichž pomoci by realizace projektu takového rozsahu nebyla možná.

Dominika Valešková

Autor: Redakce

4.6.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Výběr taneční skupiny DMC Revolution se probojoval na světový šampionát v Leidenu.

Děti s rytmem v těle válí hip-hop. Prodraly se až na mistrovství v Holandsku

Ilustrační foto.
70

ANKETA: Zavedli byste přímou volbu starostů?

Stavba výzkumného centra v kasárnách začne už v listopadu

Litoměřice - Vize moderního vědeckovýzkumného centra v bývalých Jiříkových kasárnách v Litoměřicích se přiblížila. Jeho stavba začne už v listopadu.

Bývalému starostovi Úštěku hrozí za dotace 10 let vězení

Úštěk - Krajský soud začal projednávat údajné dotační podvody.

Duo Sex Culomets říká: Kulomety jsou víc než pistole

Litoměřice - V Litoměřicích začal v sobotu 14. října osmý ročník divadelní benefice ochotnických souborů. Den před jeho začátkem se v music klubu Baronka konal benefiční večer, kde vystoupilo s premiérou nové hry divadlo Sex Culomets.

ANKETA: Snížili byste počet poslanců a senátorů?

Ústecký kraj - Patnáct zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím osmi stran v Ústeckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení