Mírové náměstí se od 9 hodin stane jedním velkým tržištěm, na kterém rozprostře své stánky na 150 řemeslníků a prodejců. Tímto počtem a pestrou zábavou, která trvá až do 18 hodin, patří akce k největším v Čechách, údajně už před lety předstihla vyhlášené plzeňské Velikonoce.

Jarmark zahájí na hlavní scéně před kostelem sv. Petra a Pavla staropražská kapela známými šramly, na kterou naváže dětský pěvecký soubor Zvonek a představení divadla na chůdách s obří slepicí a vejcem. Netradiční melodie pro region Úštěcka zahraje dudácká kapela Špalíček či originální cimbálová muzika Studánka s tanečníky. Před polednem se především dámy mohou těšit na netradiční velikonoční přehlídku v podání pouličního divadla. V 15 hodin program graduje velkým selský průvodem.

Velikonoční jarmark je připraven hlavně pro rodiny s dětmi. Nejmenší návštěvníci ocení divadelní představení v Kulturním domě, kde pro pořadatelé připravili tvůrčí dílničku. Výrobky s velikonoční tematikou budou vystaveny na barokní faře a na Městském úřadu. Domácí zvířata mají tradičně ohradu před kostelem a jako novinka v dětské zoo koutku na nádvoří hradu. Děti si mohou vyzkoušet zručnost na historické střelnici za kostelem, případně se povozit na koních.

„Při jarmarku jsou otevřeny všechny ostatní výstavní prostory, jako je úštěcká šatlava za kostelem, sklepení a muzeum čertů a Vodní svět poblíž Pikartské věže. Zpřístupněn bude tradičně i kostel sv. Petra a Pavla. Milovníci výtvarného umění se můžou v Galerii U brány pokochat obrazy a další tvorbou zajímavých osobností. Vedle stálé expozice prací I. Hüttnerové, F. R. Čecha, K. Kodeta a V. Janovcové je zde čerstvě otevřena výstava obrazů Bereniky Saudkové," rozšířil pozvánku Libor Uhlík, hlavní organizátor úštěckých jarmarků.