Ať už návštěvníky na tuto oblíbenou slavnost přivedla chuť na burčák, koncerty, nebo touha aktivně strávit den se svou rodinou či přáteli, rozhodně nelitovali. Čekala na ně nejen bohatá nabídka burčáku od vinařů z Čech i Moravy, ale i široká nabídka dalšího rozmanitého občerstvení.

Nechyběla návštěva historické družiny Praotce Čecha, ukázky lidových řemesel, vystoupení šermířů a další. Nejen dětem pak byly k dispozici desítky pouťových atrakcí. Milovníci hudby si ji mohli užít hned na několika scénách, na kterých vystoupily oblíbené hvězdy současné populární hudby i folkové a regionální kapely a dechovka. K poslechu tak byli Wohnouti, kapela Mirai, Děda Mládek Illegal Band, Walda Gang, Buty, Olga Lounová a další. Na konzervativnější návštěvníky města čekal v sobotu festival komorní hudby Roudnické konsonance.

Kdo si chtěl od hlučného davu trochu odpočinout, mohl zavítat na vybrané kulturní památky. Ve stejný den totiž v Roudnici nad Labem stejně jako na jiných místech celého okresu probíhaly i Dny evropského dědictví, které otevřely jinak nepřístupné památky. Pro veřejnost byla zdarma otevřená například věž Hláska, Kostel narození Panny Marie a Augustiniánský klášter, Podřipské muzeum, Galerie moderního umění a Kaple sv. Josefa.