„Sunfest je fetival, který vznikl jako pocta nadcházejícímu létu a mládí. Je pro mladé a hrají na něm mladé kapely," říká o festivalu ředitelka Městských kulturních zařízení Litoměřice, které událost pořádají, Věra Kmoníčková.

„Měli jsme pocit, že cílovou skupinu ve věku od 14 do 24 let zanedbáváme. Letos už jsme pro ni připravili například koncert Bena Cristovao," připomíná Věra Kmoníčková.

Měsíc červen si podle jejích slov navíc o pěknou hudební akci pod širým nebem přímo říká. Proto je tu Sunfest.

Festival vypukne v pátek v 15 hodin a potrvá až do půlnoci. Celou akcí návštěvníky provede moderátor Petr Cerha alias Nasty, kterého můžete znát například z populárního pořadu Na Stojáka.

Z kapel se hned na úvod představí místní The Patapon Band, poté od 16.30 Doctor Victor z Prahy. V 18 hodin vlétnou na scénu pop-rockoví Kofe-In, v 19.30 je vystřídají muzikanti z kapely Nebe, kteří loni koncertovali s kapelou Mandrage, letos vyrazili na turné s kapelou Jelen.

Ve 21 hodin pódium obsadí chlapecká skupina New Element s Ondřejem Havlem známým ze seriálu Ulice a festival ve 22.30 svým vystoupením zakončí mladá kapela z Přerova s názvem Cookies.

„V průběhu festivalu rovněž vystoupí i finalistky letošní pěvecké soutěže Little Star, která se v Litoměřicích konala v březnu. Připravená je také unikátní ohňová show. Jídla a pití bude dostatek," pozvala na závěr ředitelka Kmoníčková, a to nejen mladé.

Vstupenku na festival je vhodné si zakoupit v předprodeji za 250 korun, v pátek 19. června na místě totiž bude o 50 korun dražší.

Soutěž o vstupenkyS Litoměřickým deníkem máte nyní jedinečnou příležitost se 1. ročníku festivalu Sunfest zúčastnit. Stačí do dnešních (12.6.) 12 hodin správně odpovědět na soutěžní otázku na e-mail marcela.soumarova@denik.cz a mít štěstí při losování. Výherci obdrží pár vstupenek na akci zdarma.

Soutěžní otázka: Kdo bude festivalem Sunfest provázet?