Farna i Chinaski

Program na hlavním pódiu odstartuje už v 11 hodin dopoledne, kdy se začnou střídat děčínské kapely. Odpoledne se mohou návštěvníci těšit na Ewu Farnou a skupinu Kryštof.

„Program je koncipován tak, aby odpoledne nalákal mladší generaci. S přicházejícím večerem uděláme radost starším, kdy vystoupí Hana Zagorová s Petrem Rezkem. Vždy, když v Děčíně vystupují, mají obrovský ohlas. Večer určitě nadchneme všechny fanoušky Chinaski a na závěr vystoupí David Koller. Ten bude hrát z poloviny nejznámější hity od Lucie a zbytek svých věcí,“ řekl Rous.

Nejlepší DJ

Druhá scéna s taneční hudbou bude na parkovišti u Atlantiku. Začíná v 15 hodin a vyvrcholením bude vystoupení jednoho z nejlepších českých DJ Michaela Buriana.

„Budeme se snažit ukončit program do půlnoci. Poučili jsme se z loňského roku a máme připraveny časové rezervy,“ slíbil Jiří Rous. Loni si někteří obyvatelé Labského nábřeží a Červeného Vrchu stěžovali na hluk vycházející z pódia dlouho do noci. Bylo to způsobeno časovým skluzem, do něhož se program dostal.

Organizátoři vyslyšeli rodiče, kteří v minulých letech neměli kam jít s dětmi mezi představeními. Na Mariánské louce bude řada atrakcí pro děti včetně soutěží i divadelních pohádek. Nebude to přímo součástí festivalu, a tak je mohou zdarma navštívit i ti, které hudba nezajímá. Při deštivém počasí budou atrakce na parkovišti u polikliniky, aby se neponičila čerstvě vysázená tráva v parku.

Vstup 100 korun

Oplocený festivalový areál bude mít dva vchody, ten hlavní opět v Zámecké ulici. Tam bude umístěno šest prodejních míst s možností zakoupení vstupenek na akci. Mnohem menší vchod bude směrem z Mariánské louky, tedy od dětského městečka.

Vstupné je 100 korun. Děti do 150 cm, senioři nad 65 let a držitelé průkazu ZTP mají vstup zdarma. Všichni návštěvníci festivalu budou označeni a mohou z areálu volně vycházet a zase přicházet během celého dne.

PROGRAM:

11:00 Děčínské kapely
13:30 UDG
15:00 Ewa Farna
16:40 Kryštof
18:20 Hana Zagorová + Petr Rezek
20:20 Chinaski
22:10 David Koller SHOCK STAGE /parkoviště pod Atlantikem/
15:00 Raprodux
16:15 ÚL Farma
17:45 Orion & James Cole
19:00 Yan Dark
21:00 Michael Burian

Petra Tachecí