V pátek 13. června se zde totiž otevře v 10 hodin africké tržiště a proběhne bohatý hudební program společně s výtvarnými workshopy a přednáškami, které se uskuteční také v knihovně a muzeu. Akci organizuje občanské sdružení ShineBean společně se Zdravým a Fairtradovým městem Litoměřice a dalšími partnery.

Na pořadu bude módní fairtradová přehlídka, moderní africké tance, divadlo, bubenický workshop, egyptský tanec, dokumentární film, besedy a autorská čtení, výstavy a pro děti také živá zvířátka. S hudební produkcí vystoupí skupina Yellow Sisters, Zdeněk Bína a Abdul Traoake. Občerstvení bude samozřejmě férové a většinou s nádechem Afriky.

Akci můžete podpořit i tím, že přinesete kolo, které již nepotřebujete. Následně bude zasláno dětem do Afriky.

Hledáte důvod, proč se akce zúčastnit? „Protože můžete být součástí prima atmosféry a dostanete příležitost potkat se s lidmi, kteří mají zkušenosti s Afrikou. Zároveň nasajete něco z africké podmanivosti," zve na akci Renata Rokůsková, předsedkyně litoměřického sdružení ShineBean, které zprostředkovává pomoc v Keni.

Na akci se těší i Marcela Trejbalová, předsedkyně řídicí skupiny pro fair trade v Litoměřicích. „Domnívám se, že návštěvníky překvapí svým přesahem, hloubkou i rozmanitostí."

Program začíná v 10 hodin a končí ve 20 hodin.

Eva Břeňová