Mezinárodní rockový megakoncertĕ, na kterém se pracuje téměř dva roky, se uskuteční v sobotu 28. srpna na úpatí památné hory Říp.

Nad Krabčicemi a Rovném pod Řípem, v prostorách přirozeného amfiteátru, bude uspořádán megarockový koncert Řípfest 2010.

Na jednom pódiu vystoupí skotská kapela Nazareth, bývalý frontman Black Sabbath se svoji novou skupinou a také bývalý frontman a klávesista Ken Hensley z legendárních Uriah Heep, který nyní vystoupí s norskou skupinou Live Fire.

„Je to až nádherné, že vy, hlavně starší návštěvníci, pamatující různé zákazy ve vztahu k této hudbě z dob před 89. rokem, si budete moci vychutnat přítomnost vašich oblíbenců na jednom pódiu pod památnou horou Říp“, připomněl Vladimír Veselý ze společnosti MV COVER s.r.o.

Kmotr heavy metalu Ozzy Osbourne vystoupí jako hvězda večera ve 23.00 hodin. Na tomto koncertě v rámci světového turné, kde zahajuje jeho evropskou část, představí své nové album Scream. To vyšlo 22. června a za týden od vydání se vyšplhalo v ČR na 5. místo (Sony Music) a v USA dokonce na 4. místo.

Jako speciální host Ozzyho vystoupí ve 21.00 nu-metalová skupina KORN z USA. I oni vydali 13. července novou desku „Remember Who You Are“, ze které fanouškům představí své písně.

Úplně poprvé v ČR vystoupí Deborah Bonham, sestra zesnulého Johna Bonhama ze slavných Led Zeppelin.

České předkapely doplní Gate Crasher

Gate Crasher budou koncertovat ve 12 hod. Z vybraných českých předkapel se dále představí Cocotte Minute, The Switch, Votchi, Krucüpisk a Navostro.
Sestava umělců, jak ze zahraničí, tak z tuzemska, je již uzavřena.

Autobusem na Řípfest a zpět za 200 Kč

Pořadatelé této jednodenní akce se postarali o vynikající zázemí. Návštěvníci přijíždějící z Prahy a okolí budou z Hlavního nádraží odvezeni na Říp a po skončení koncertu zpět do Prahy pohodlnou autobusovou dopravou společnosti Data Autotrans s.r.o. za pouhých 200 Kč.

Pro držitele platného průkazu ZTP, kteří potřebují doprovod, se připravuje bezbariérová plocha s vyvýšenou rampou a zábradlím a vstupenky pro ně jsou k zakoupení přes síť Tickeportal jako 1+1 vstupenka, kde doprovod je zdarma.

Milovníci jídla a pití budou potěšeni

Plocha místa konání bude obklopena osmi velkokapacitními stany, kde se budou moci návštěvníci občerstvit. Pilsner Urquell a Uzeniny Procházka, zajistí koncertní občerstvení na vysoké úrovni.

Bude se točit 12% ležák od Plzeňského Prazdroje, nealkoholické pivo bude zde také součástí nabídky. Také firma Coca-Cola nabídla stánky s prodejem svých výrobků.

Veřejné stanování, několik parkovišť

Pro rockové nadšence se připravilo provizorní veřejné stanování, pro které je určený areál v sousedství místa konání. Otevírací a zavírací doba veřejného stanování bude upřesněna.

Na místě a v okolí bude otevřeno také několik parkovišť. Například na letišti v Roudnici nad Labem, z kterého bude zajištěna kyvadlová autobusová doprava, dále přímo v obci Krabčice a na dalších místech v okolí Řípu. Z náměstí Roudnice nad Labem bude také jezdit autobusová kyvadlová doprava na Říp.

Vstupenky jsou k zakoupení přes sítě Ticketpro, Ticketportal, Ticketstream a Eventim. Cestovní kancelář Čedok, partner akce, prodává vstupenky ve všech pobočkách i s případnou dopravou.

Zpracovala M. Veselá a K. Grzybovská