Dospělí diváci se mohou ve středu od 20 hodin těšit na hru Rozmarné léto. „Kapacita na toto představení je 176 míst. V tuto chvíli máme k dispozici posledních 40 vstupenek,“ uvedla v pondělí dopoledne Renata Vášová z občanského sdružení Kinoklub Ostrov, které ve spolupráci s MKZ Litoměřice akci pořádá.

Velký zájem je i o dětská představení. Ta proběhnou ve čtvrtek od 9 a 10.30 hodin. „Na tyto dvě akce je kapacita o něco vyšší, přesně 200 míst. Ranní představení je již beznadějně vyprodáno a zbývá posledních 60 vstupenek na představení od 10.30 hodin,“ upozorňuje Vášová. Pro děti bude sehrána pohádka Choboťáci, velryba a darebáci na motivy knihy Jiřího Trnky Zahrada.

Divadelní loď je originálním projektem, jehož provozování se těší velkému diváckému zájmu. Letos se koná na kotvišti v Praze již jubilejní desátá divadelní sezona. Plavbu lodi Tajemství organizuje Divadlo bratří Formanů ve spolupráci s městy na Labi a Vltavě již od roku 2003, letos je to již posedmé, co se plavidlo vydává na svoji pouť.

Dramaturgie Plavby lodi Tajemství se zaměřuje na netradiční a nekomerční divadelní představení. Každý rok uvádí ve městech jiná představení, jak svým zpracováním, tak hereckým obsazením. Pro letošní rok byla vybrána inscenace Divadelního spolku Kašpar – Rozmarné léto v režii Jakuba Špalka.

V Litoměřicích vystoupí Jan Potměšil nebo Miroslav Hanuš, Eva Elsnerová, Tomáš Stolařík nebo Tomáš Karger, František Kreuzmann nebo Rostislav Čtvrtlík a další.

V dětských představeních se pak představí Gabriela Berková a Daniel Šváb.

Vstupenky je možné zakoupit v obvyklých předprodejích MKZ, nebo rezervovat na webu www.mkz-ltm.cz.