Všechny miniaturizované stromky nesou rukopis členů klubu, kteří zde vystavují své vlastní výpěstky a prezentují tak jubilejních 20 let jeho historie. Návštěvníci zde mohou od pátku až do neděle 10. května obdivovat kvetoucí vistárie a azalky, tvarované jehličnany i listnáče doplněné doprovodnými rostlinami i živými květinovými vazbami. Výstava, která probíhá pod záštitou starosty města Libochovice a státního zámku Libochovice, je přístupná denně od 9 do 17 hodin.

Pořadatelem výstavy je Bonsai klub Libochovice, který patří k nejstarším klubům v naší republice. „Cílem našeho klubu je seznámit co nejširší veřejnost s prastarým uměním a kulturou východní Asie, s pěstováním miniaturních stromků v miskách, kaligrafií a dalšími aktivitami, jako je vazba květin - ikebana, výstava kamenů na podložkách – suiseki,“ říká Eva Hájková, člen Bonsai klubu Libochovice.

V letošním roce se uskuteční také jubilejní dvacátý ročník Letní výstavy bonsají na státním zámku Libochovice. Letní výstava na nádvoří zámku bude zahájena dne 4. 7. a potrvá do 12. 7. 2009.