„Příroda mě přitahuje. Hodně mě baví její variabilita a ráda si s ní hraji. Líbí se mi její barevnost, takže také mnohdy zkouším vytvářet i různé abstraktní pohledy,“ vysvětlila mladá fotografka Barbora Kaprová.

Třebenická rodačka si s fotografií pohrává už od svých dvanácti let. První výstavy se tak dočkala po pouhých čtyřech letech. O představení svého díla širší veřejnosti už ale přemýšlela delší dobu. „Loni jsem několik svých snímků mohla ukázat u nás ve škole v budově gymnázia. I na základě nabídky spolužáků a kantorů, kterým se fotografie líbily, jsem pak sama chtěla připravit trošičku větší expozici. Po různých úvahách a domluvách mě kamarádka přivedla sem do Sauny, kde zde sama přede mnou vystavovala,“ uvedla Barbora Kaprová.

Prostory lovosické Sauny, které jsou díky nekuřáckému prostředí u veřejnosti velmi oblíbené, nabízejí výstavní možnosti přitom velmi krátce. Expozice studentky lovosického gymnázia je totiž teprve druhou v pořadí.

„Galerie totiž ukazují až uznávané a známé umělce, tak mě napadlo, že bychom takto mohli pomoci mladým a začínajícím tvůrcům, aby měli také možnost se prezentovat a ve svém snažení pokračovat. Každý přece nějak musí začít,“ vysvětlila zahájení nové tradice v lovosické Sauně Mária Černohorská, která současně připomněla, že další výstava v lovosické Sauně bude na téma cestovatelské fotografie.