Celý týden poběží v knihovně akce s názvem „Šance studentům“. V Týdnu knihoven nabízí knihovna všem studentům registraci zdarma. K založení čtenářské karty je potřeba předložit občanský a studentský průkaz.

V pondělí 6. října se od 17 hodin uskuteční v sále knihovny Večer klubu celiaků z cyklu Zdravý životní styl. Přednáší MUDr. Ondřej Štěrba o problematice celiakie a dodržování bezlepkové diety. V 19 hodin bude v prostorách knihovny zahájena vernisáží výstava bratrů Květoňů s názvem Portréty pana Ouředníčka.

Ve středu 8. října se od 18 hodin v sále knihovny uskuteční autorský večer Ivy Prudičové, která je litoměřickou autorkou dvou velmi pěkných a strhujících knih ze života ohrožených dětí.

V pátek 10. 10. se mohou děti těšit na Broučkiádu. Zábavné odpoledne pro všechny broučky, berušky a začínající čtenáře začne v 16 hodin v dětském odd. za svitu lucerniček, s hudbou, hostinou a šermířskými souboji akcí Kouzelné sklepení. V 16.30 následují v oddělení beletrie Zpívánky se Sváťou a v 17 hodin zahraje Sváťovo dividlo pohádku. Na návštěvníky v masce čeká odměna z Kouzelné truhličky. ⋌