Zároveň se odehraje oslava patnácti let od založení skupiny a bude natočen videoklip. Tu možnost soubor vyhrál díky svému triumfu v hudební soutěži Česká rocková liga 2007, kde za sebou nechal více než 500 kapel. Na sobotním křtu budou hosty Existence kapely Magma Hotel ze Štětí a také Flattus z Prahy.

„Magma Hotel jsou naši letití parťáci, tam byla volba jednoznačná. A s Flattus jsme se již také několikrát potkali poté, co vyhráli litoměřickou soutěž Rock Kalich. Pozvali si nás na svůj křest do Prahy a my jim to nyní oplatili, “ říká Pavel Merkl, kytarista a zároveň manažer Existence.

Kapela věří, že jí fanoušci nenechají ve štychu a přijdou do kulturního domu v hojném počtu. „Víme, že tak velký sál nemůžeme nikdy zaplnit, pět set lidí tady na tvrdou hudbu nepřijde. Sál se však dá opticky zmenšit tak, aby videoklip dopadl dobře. Jiná možnost, kde v Litoměřicích točit pěti kamerami, bohužel není. V Besedě se musejí řídit policejní hodinou a další místa by pro tento účel byla malá,“ vysvětlil volbu kapely Merkl.

Pro návštěvníky bude kromě nového CD připraven také prodej zbrusu nových triček a v rámci oslavy 15. výročí proběhne i nějaké to překvapení. „Na pódiu nás v jednu chvíli bude trochu víc, ale víc neprozradím,“ tají Merkl.

Na křestu Litoměřičanů přislíbil účast i štáb hudební televize Óčko, který zde natočí reportáž. Fanoušci tak mají hned dvě možnosti, jak se nesmazatelně zapsat do historie Existence: být v jedné z rolí v novém videoklipu a také se objevit v reportáži populární TV stanice. „Obojí se samozřejmě objeví nejen v televizi, ale i na našem novém webu existence.cz, který bude v sobotu spuštěn,“ uzavřel Pavel Merkl. Dům kultury bude pro fanoušky otevřen již od 20.00 hodin, samotná show začne o hodinu později vystoupením hostů Flattus. Vstupné je v předprodeji 70 korun a na místě 100 korun.