„Ano, máme za sebou perné časy, kolotoče jednání a spoustu úřední korespondence, ale blýská se na lepší časy,“ uvádí Jan Táborský z občanského sdružení PIK–ART, do kterého se divadlo transformovalo. Sdružení dokončuje rekonstrukci části místní fary. Na podzim zde vznikne prostor pro menší akce kulturně divadelního rázu.

„Rekonstrukce zahrnuje nové elektrorozvody, instalaci rozebíratelného a přenosného pódia, vybavení zvukovou a světelnou technikou a přípravu největší z pronajatých místností pro diváky – příjemné posezení včetně stolků,“ říká Jan Táborský.

S velkou místností bude sousedit menší, která bude fungovat jako malá kuchyňka, kde bude připraveno malé občerstvení pro návštěvníky výstav. Prostory by měly sloužit pravidelným, přibližně jedenkrát měsíčně konaným, výstavám, spojeným s hudebním vystoupením.

„Krom toho prostor najde využití samozřejmě také pro divadelní představení, hudební vystoupení, přednášky nebo recitály,“ dodává Jan Táborský. Přes léto zde již proběhly první dvě neoficiální akce – Tvoření pro radost a výstava vitráží a keramiky.