„Nejsem tu jen spokojená, jsem zde ze všeho prostě nadšená. Za ta léta, co sem jezdím na filmové festivaly, jsem si Litoměřice prostě zamilovala. Jsou doopravdy malebné,“ prozradila návštěvnice festivalu Lucie Krejčová.

„Není tu tolik filmů jako na velkých festivalech, ale zato se tady mohou pochlubit výbornou dramaturgií a taky skvělou atmosférou, ta mne sem vždy prostě přitáhne,“ se smíchem dodala Lucie Krejčová.

Letošní ročník přivítal také více hostů než předchozí ročníky. Byl tím pádem finančně náročnější. S podivem proto je, že ze strany města letos dostal pouze takřka poloviční finanční podporu než loni. Reportáže z festivalu byly v přímém vstupu na České televizi, natáčela zde i regionální televize Lyra. Příští vydání televizního pořadu Kinobox bude věnováno právě jemu. Mediální zájem o festival byl velmi vysoký. Spokojenost s jeho úrovní a průběhem již také deklarovali zástupci Goethe institutu, kteří festival podporují. Na loňský ročník si našlo cestu více diváků než na ten letošní. Přesto si každá letošní projekce své diváky našla.

„S diváckou návštěvností festivalu jsme spokojeni. Menší pokles, který po loňském rekordním diváckém zájmu nastal je způsoben možná tím, že ve stejnou dobu probíhá karlovarský Fresh Film Fest, který je nám velkou konkurencí,“ vysvětlila hlavní organizátorka a dramaturg festivalu Renata Vášová.

„Ohlasy na festival jsou naprosto příznivé. Po organizační stránce vše klapalo až nadstandardně. Spokojenost je velká,“ zhodnotila s úlevou Renata Vášová.

Po organizační stránce se vše zdařilo. Jedno jediné zaváhání způsobily pořadatelům České dráhy, které jim včas nedodaly film A bude hůř, jehož projekci tak museli posunout z pátku na sobotu.

Rozpočet festivalu se pohybuje v řádech statisíců korun. Není již možné jej pokrývat pouze z diváckého vstupného. Festival tak má již řadu let svého generálního partnera – lovosickou Lovochemii, a.s. Od příštího roku radní města přislíbili organizátorům stálou padesátitisícovou podporu.

„Rada si je vědoma toho, že festival má svoji úroveň a chce ho podporovat,“ potvrdil místostarosta Jiří Landa.

„Pro letošní rok by bylo možné uvažovat o dodatečné podpoře festivalu, například prominutím poplatků městu. I když se domnívám, že pro letošek je již rozpočet napjatý, přesto se však nebráním například toto odpuštění radě navrhnout,“ dodal Jiří Landa.

Organizátoři již přemýšlejí nad dalším ročníkem. Uvažují o rozšíření promítacích míst například o sál v knihovně, kde by bylo možné reprízovat dokumenty, u kterých byl letos znát zvýšený zájem a často byly promítací prostory zaplněné až k prasknutí.

Litoměřice posedmé nabídly:

36 projekcí filmů a dokumentárních filmů
3 divadelní představení
7 koncertů a 2 přednášky
4 osobní účasti režisérů