„Bylo tu celkem 700 platících a dalších 500 lidí z kapel a pozvaných hostů,“ říká Jaromír Novák, hlavní pořadatel. „S průběhem akce jsme spokojeni. Velký liják přišel naštěstí až v průběhu produkce úplně poslední kapely, takže kromě páteční desetiminutové vichřice bylo počasí v pořádku,“ dodal Novák, který již nyní spřádá plány na příští, pátý ročník. „Určitě chceme zůstat u klubové a undergroundové scény a nezabřednout do komerčna,“ doplnil.

Kapelou, kterou zasáhl liják přímo na podiu, byl Uragan Andrew. Fanoušci v tom však členy skupiny nenechali a jejich reggae si vychutnali přímo pod podiem desítky z nich, i když po skončení vystoupení byli promočení na kost.

V Olešku byla letos poprvé tři podia a nutno vyzdvihnout, že až na prostřední scénu, kde to občas ideální nebylo, byl všude výborný, čitelný zvuk. „I my na podiu jsme si dobře zahráli,“ chválil zvukařskou práci Bob Suchý, frontman českolipského souboru Scream of the Lambs, který hrál na nové, třetí scéně.

Ta byla tak trochu mimo hlavní areál, což však byla rozhodně výhoda, protože nebyla rušena hudbou z dalších podií. Další dvě scény byly zhruba 60 metrů vedle sebe a při sezení v hlavním stanu byli fanoušci přesně mezi nimi, což jim při souběžné produkci dělalo v hlavě „guláš“.

„To prostřední podium bych příště otočil na les a bylo by to,“ dávali rady pořadatelům v hloučku diskutující a akci hodnotící fanoušci.

Hudební produkci v Olešku tradičně vévodily styly hardcore, punk či nemilosrdné grindcore. Milovníci prvně jmenovaného odvětví tak přivítali skvělá vystoupení The Switch, Bahrainn, Magma Hotel, Hazydecay či X – left to Die, „pankáči“ se vyřádili při vystoupeních Plexis, Houby nebo Totálního nasazení a příznivci grindu aplaudovali Fleshless či Beautiful Cafillery.