Prohřešků má mít obviněný na svědomí hned několik. Podle vyšetřovatelů se měl dopustit čtyř vloupání do soukromých objektů v litoměřickém okrese a k jednomu vloupání do rodinného domu na Teplicku. Celková škoda přesáhla 300 tisíc korun.

„Při vloupání bral vše, co mohl zpeněžit. Především se jednalo o šperky, finanční hotovost, elektroniku, ale nepohrdl ani potravinami. V jednom případě se měl zmocnit také motorového vozidla, kdy klíčky od zapalování našel v domě, kam se vloupal. Odcizené vozidlo měl následně řídit po pozemních komunikacích i přesto, že měl platný zákaz řízení všech motorových vozidel,“ přiblížila policejní mluvčí Pavla Kofrová.

Kriminalistům se podařilo recidivistu vypátrat a zadržet. „K činům se doznal a část odcizených věcí se podařilo zajistit,“ doplnila policejní mluvčí.

Muž si počká na soud ve vazbě, obviněn byl pro trestné činy krádeže, poškození cizí věci, porušování domovní svobody, neoprávněné užívání cizí věci a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Za to mu hrozí až pět let za mřížemi. Z věznice přitom teprve nedávno vyšel. Na svobodě byl od sklonku roku 2023, uvedené trestné činnosti se měl dopustit letos v dubnu a květnu.

Mohlo by vás zajímat: Ještě měla plínky, už ji znásilňoval. Matky u milencova sexu s dětmi pomáhaly

Jeden muž a dvě ženy jsou u soudu kvůli znásilnění nezletilých dívek | Video: Deník/Nikola Korpalová