Podvedený člověk se obrátil na policisty před několika dny. „Neznámý 'prodejce' nabízel prostřednictvím internetové inzerce k prodeji psa plemene zlatý retrívr za 10 tisíc korun. Po poškozeném, který o zvíře projevil zájem, požadoval nejprve zálohu 5 tisíc korun. Poté i doplatek 5 tisíc korun s následnou domluvou o převzetí psa na sjednaném místě,“ popsala policejní mluvčí Pavla Kofrová.

Falešný prodejce se však na místo s pejskem nedostavil, inzerát z internetu smazal a vypnul si mobilní telefon. V tu chvíli si kupující uvědomil, že se zřejmě stal obětí podvodníka, a kontaktoval policii. Ta po pachateli pátrá.

Ilustrační foto PČR
Tragédie na kolejích. Na Litoměřicku pod koly vlaků zahynuli dva lidé

V krátké době nejde v regionu o první takový případ. V polovině března policie informovala o tom, že se dvě mladé ženy z Lovosic a Štětí nedočkaly slíbeného štěněte trpasličího jezevčíka. Za pravděpodobně imaginární mazlíčky zaplatily 8 a 10 tisíc korun. K prodeji však nedošlo, podvodník opět přestal komunikovat.

„Apelujeme na lidi, aby nereagovali na podobné inzeráty s nabídkou rádoby výhodné koupě zvířete či jakéhokoliv zboží a rozhodně neposílali předem finanční prostředky neznámým lidem. Buďte při nákupu přes internet velice obezřetní a ověřte si na internetu spolehlivost a recenzi prodejce. Tato trestná činnost se velice složitě objasňuje a peníze, které se dostanou do rukou podvodníků, získá poškozený zpět pouze v ojedinělých případech,“ dodala Pavla Kofrová.

Mohlo by vás zajímat: Pomlázka na silnicích. Hřešící řidiči si vykoledovali pokuty za tisíce korun

Zdroj: Deník/Jaroslav Balvín