„Neznámý ,prodejce´ nabízel prostřednictvím internetové inzerce k prodeji štěňata psa plemene trpasličího jezevčíka. Na inzerát zareagovala 19letá žena z Lovosic a 21letá žena ze Štětí s úmyslem štěně zakoupit,“ popsala policejní mluvčí Pavla Kofrová.

Ženy nezarazila ani poměrně nízká cena v porovnání s tím, za kolik se štěňata nyní běžně prodávají. „Neznámý prodejce poškozené ženy obratem kontaktoval prostřednictvím sociálních sítí a odeslal jim dokumenty s údaji pro platby za kurýrní přepravu ze zahraničí a životní pojištění štěněte v rámci přepravy. Mladá žena z Lovosic poslala bankovním převodem platbu ve výši téměř 8 tisíc korun a žena ze Štětí částku přesahující 10 tisíc korun. Po odeslání finančních prostředků s nimi údajný prodejce přestal komunikovat,“ pokračovala policejní mluvčí.

Obě oklamané ženy poté na policii oznámily, že se staly obětí podvodu. Strážci zákona začali případ ihned vyšetřovat, po pachateli pátrají.

„Apelujeme na lidi, aby nereagovali na podobné inzeráty s nabídkou rádoby výhodné koupě za zvíře či jakéhokoliv zboží a rozhodně neposílali předem finanční prostředky neznámým lidem. Buďte při nákupu přes internet velice obezřetní a ověřte si na internetu spolehlivost a recenzi prodejce. Tato trestná činnost se velice složitě objasňuje a peníze, které se dostanou do rukou podvodníků, získá poškozený zpět pouze v ojedinělých případech,“ dodala Pavla Kofrová.

Mohlo by vás zajímat: Řádící maturanti dorazili sochu Poutníka před kulturním domem, musí se opravit

Sochu Poutníka, která stála před kulturním domem, musí opravit odborník | Video: Deník/Jaroslav Balvín