Jak litoměřičtí dopraváci popsali, například jeden z řidičů zastavených u starého dolního nádraží směrem na Křešice měl poškozenou známku na SPZ a hlavně neměl ve vozidle řádně zabezpečené dítě. „Vyřešili jsme to na místě, pan řidič souhlasil s přestupkem,“ shrnul příslušník Dominik Sirový.

Řidič zastavený u Galerie Na Soutoku za Tyršovým mostem měl na obou stranách permanentně rozsvícená směrová světla, navíc nebyl připoután bezpečnostním pásem. „Uložili jsme mu blokovou pokutu ve výši 1 500 korun,“ vyčíslil policista Dalibor Kyzlík. V pondělí dopoledne evidovala jedna z hlídek na Litoměřicku už 4 rychlostní přestupky. Nejvíc si to mastil starší řidič v Žalhosticích, kterému naměřili 79 km/h v obci. Inkasoval 2 500 korun pokuty. K dalším prohřeškům patřila pomalá jízda, řidič u dolního nádraží se bál předjet cyklistu.

Christián Mlynár a Josh Whitehead na soutěži Liťák vaří
VIDEO: Šikovní kuchaři se utkali v soutěži Liťák vaří, inspiruje je MasterChef

Příslušníci na několika místech v Litoměřicích i v okolí nestáli náhodou. Strážci zákona totiž po roce připravili dopravně bezpečnostní opatření, probíhající už od pátku 29. března. „Akce Velikonoce bude pokrývat celé území naší republiky a zahrne rozšířenou přítomnost policie na silnicích,“ potvrdila mluvčí Policejního prezídia ČR Hana Rubášová s tím, že cílem akce je aktivně předcházet dopravním nehodám a zlepšit bezpečnost na silnicích. Velikonoce jsou podle zkušeností policistů jedním z nejrizikovějších období na českých silnicích.

Mohlo by vás zajímat: Saharský písek dusí sever Čech, meteorologové vyhlásili smogovou situaci

Zdroj: Deník/Alexandr Vanžura