Zápas se přitom vyvíjel pro hosty skvěle, už v 8. minutě je poslal do vedení Jan Kloz, těsně před polovinou zápasu ještě vylepšil litoměřickou pozici Gaspar. Havířovští však dokázali ještě do konce prostřední třetiny snížit, Litoměřice pak čelily velkému tlaku, ovšem brankář Král udržel do posledního dějství náskok pro své barvy. „Chtěli jsme přežít první třetinu po dlouhé cestě. Čekali jsme, že Havířov bude mít velký tlak. To se nám podařilo nad plán. Ve druhé třetině vypadalo naše vedení 2:0 nadějně, ale po individuální chybě jsme dovolili domácím snížit," litoval trenér Stadionu David Bruk.

Závěrečná část už byla v režii domácích, kteří ostřelovali hostujícího brankáře. Srovnat se povedlo Marunovi, po střele Bambuly zvonila za Králem tyč, ačkoliv tu trefili i Litoměřičtí. Deset minut před koncem se ale prosadil ve skrumáži před brankou Houdek, pojistku přidal do opuštěné litoměřické klece Kurovský.

„Ve třetí třetině dle nás ovlivnil zápas neregulérní gól. Zápasu by podle mě více slušela remíza, ale nakonec nemáme ani bod," zakončil hodnocení smutně Bruk. Litoměřice čeká už v pondělí premiéra na domácím ledě, v třaskavém derby vyzvou Slovan Ústí nad Labem.

Hokej, Chance liga, 1. kolo:
AZ Havířov - Stadion Litoměřice 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 32. Bambula (Cihlář, Macuh), 43. Maruna (Dudek, Haas), 51. Houdek, 60. Kurovský (Luža) - 8. Kloz (Kadlec, Korkiakoski), 27. Gaspar (Flynn, Jirásek). Rozhodčí: Skopal, Přikryl - Lukš, Novák. Vyloučení: 3:5, navíc Král (LTM) 10 min OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 976. Střely na branku: 35:24
Litoměřice: Král – Marcel, Pavlas, Gaspar, Smetana, Buchtela, Jebavý – Kadlec, Kloz, Korkiakoski – Kusý, Válek, Eret – Jirásek, Flynn, Voženílek – Dvořák, Pochobradský, Havelka.