Strejček patří mezi mladé hráče, ale svou hrou přesvědčil o své spolehlivosti. Odchovanec Litvínova přišel do Litoměřic po svém loňském působení v Mostu.

Honzo, jak byste zhodnotil duel se Slovanem Ústí (1:3)?

Zápas byl trochu vyhrocený, protože šlo o regionální derby. Byl to hokej nahoru dolů a oba týmy si vytvořily několik dobrých šancí ke skórování. My jsme bohužel po vyrovnání dostali branku na tři jedna a v závěru při hře bez brankáře třetí branku, která rozhodla.

Která třetina byla z vašeho pohledu nejlepší?

V první třetině jsme měli chvíli i trochu navrch, bohužel jsme neproměnili docela dobré šance. Ve druhé třetině bylo dost vyloučených a hra byla dost hektická. V kabině jsme se chtěli připravit na poslední třetinu, ale protože jsme v ní šance neproměnili, tak jsme přišli o body.

Nastoupil jste v litoměřickém týmu ke svému druhému derby. Vnímal jste, že to může být jiné utkání než ostatní?

Bylo to trochu na atmosféře v kabině znát, že jde o derby. Přišlo také dost diváků, jak našich, tak i ústeckých. Podpora fanoušků pro oba týmy byla dobrá a já můžu naše fanoušky pochválit a poděkovat jim, že přišli. Bohužel jsme jim radost neudělali.

Znal jste někoho z ústeckých hráčů?

Znal. S některými jsem hrál v Litvínově i v mém posledním působišti v Mostě. Na ledě jsem ale nevnímal, kdo proti mně zrovna hraje. Všichni protihráči byli tentokrát mými soupeři.

Nastoupil jste dnes po dlouhé herní odmlce způsobené nemocí. Jak jste se na ledě cítil?

Pocitově to bylo super. Jezdily mně nohy a vycházely přihrávky, i když několikrát při mně stálo i štěstí. Jenom ta prohra dost mrzí.

Jakou máte pozici v týmu? Jste docela ofenzivní obránce. Nemusí vás trenéři trochu krotit?

Snažím se podporovat útok a ze strany trenérů je to také v pohodě. Snažím se i blokovat střely. Myslím si, že jsem takový vyvážený obránce.

To vaše blokování střel je na ledě dost vidět. Nebolí vás ten hokej až moc?

Dělám to pro tým. Samozřejmě, že to v daném okamžiku zabolí, ale časem to přejde. Já jsem připravený po dalším střídání opět do té střely skočit.

Jste v Litoměřicích první sezonu. Jste spokojený?

Určitě jste do obrany perfektně zapadl. Já se ještě počítám mezi ty mladé hráče, kterých je tu většina. Musím říci, že i ti starší mezi nás perfektně zapadli a chovají se naprosto rovnocenně. A co se týče obrany, tak tam jsme tři starší a tři mladí. Trenéři se snaží postavit dvojice se zkušeným a mladým hráčem do rovnováhy a myslím, že nám to zatím docela funguje. Jinak jsem v Litoměřicích naprosto spokojen.

Teď vás čeká soupeř nejtěžší, a to vedoucí Karlovy Vary. Máte po derby dost zraněných hráčů. Možná bude problém dát dohromady tu nejlepší sestavu.

Myslím si, že je to opravdu atraktivní soupeř, který hraje pohledný hokej. Jsou na čele tabulky a vloni hrály ještě extraligu. Nevím, jak to bude s mladými hráči, protože je čekají reprezentační starty, ale snad se dáme jako tým dohromady. Uvidíme, jak to bude poskládané a necháme to na sobotě.

Jan Luňáček