„Dostali jsme pozvání díky naší čtyřleté spolupráci s týmem Grizzlys Liege. Hokej a Belgie je sice pro Čechy asi  trochu exotické spojení, ale ženský hokej tam má tradici a jejich národní družstvo hraje na mistrovství světa v divizi C," prozradil trenér Roudnice Tomáš Dudek.

V úvodním turnajovém utkání se Roudnice střetla s kanadským týmem Sherbroon z provincie Quebec. „Zápas se nám moc nepovedl, Kanaďanky nás přehrávaly a zaslouženě vyhrály 3:0," přiznal Dudek. Pak absolvovaly hráčky HC vložený duel s místním chlapeckým týmem ktg. U16, výsledek se ale do turnaje nezapočítával. „Kluci nás vůbec nešetřili, hráli tvrdě a nebyla nouze o velmi ostré zákroky. Sice jsme prohráli 0:2, ale holky chování soupeřů zdravě nabudilo a nakoplo k výborným výkonům v dalších fázích turnaje."

Ve třetím utkání proti výběru Valonské oblasti Roudnice sice rychle inkasovala, ale i díky krásné vyrovnávací brance nejmladší hráčky turnaje Daniely Pejšové (r. 2002) zápas otočila na vítězných 3:1.

„Utkání proti reprezentaci Belgie jsme po vynikajícím výkonu gólmanky Kačky Zechovské zvládli a vyhráli 2:0, což znamenalo postup do finále."

V něm si celek z Podřipska zopakoval duel se Sherbroonem. Utkání bylo vyrovnané, Roudnice dotahovala celý zápas manko. Po 60 minutách svítilo na tabuli 3:3. „Do prodloužení jsme šli s jednou hráčkou na trestné. Oslabení jsme ubránili a pak se projevila jako správná kapitánka Ivana Černá, která krásným gólem odstartovala obrovskou radost celého týmu. Při ceremoniálu zněla naše hymna a to byl ten nejkrásnější moment. Poděkování zaslouží všichni sponzoři a Jarda Pšenička, který se o nás celou cestu parádně staral," dodal Dudek.

Pořadí: 1. HC Roudnice, 2. Sherbroon (CAN), 3. Belgie, 4. výběr Valonské oblasti.

Roudnice: Zechovská – Černá, Richtrová, Bergerová, Kolářová, Bartošová, Pejšová, Feixová, Bláhová, Procházková, Bednářová, Simiková, Vozárová, Beznosková, Švarcová, Chvojová.